Reklama

Jak zrobić naturalny odświeżacz powietrza z kawy i skarpetki?

Jeżeli szukasz naturalnego sposobu na odświeżenie powietrza, to mamy dla ciebie wyjątkowy pomysł. Stwórz własnoręcznie produkt, który nada twoim pomieszczeniom wspaniały zapach świeżo zaparzonej kawy. W końcu kto nie lubi tego cudownego aromatu, roznoszącego się po domu o poranku. Ponadto kawa jest doskonałym neutralizatorem nieprzyjemnych zapachów, więc tego odświeżacza możesz użyć nie tylko w wybranych pomieszczeniach, ale również w lodówce czy szafce z butami lub starymi ubraniami. Kawa poradzi sobie ze wszystkimi zapachami. Zyskasz nie tylko piękny zapach, który dodatkowo pobudzi cię do działania, ale również zaoszczędzisz pieniądze, a stworzenie tego gadżetu nie będzie kosztować cię dużo pracy.

Rzeczy, których potrzebujesz

Dwie skarpetki, kawa mielona lub w ziarnach (nie musi być najwyższej jakości, w końcu chodzi o zapach, a nie o smak), łyżka, gumka elastyczna, ozdobna gumka lub tasiemka, ostre nożyczki.

Weź jedną ze skarpetek i rozchyl ją szeroko, następnie umieść wewnątrz niej drugą skarpetkę. Włóż rękę do środka i wygładź skarpetki, aby pozbyć się nieestetycznych zagnieceń. Podwójna warstwa materiału zabezpieczy mieloną kawę przed wysypywaniem. Jeżeli używasz kawy w ziarnach nie musisz korzystać z dwóch skarpet jednocześnie.

Ponownie rozchyl skarpetki i za pomocą łyżki nasyp kawę do wnętrza. W tym celu możesz użyć również lejka, jeżeli będzie ci wygodniej. Ilość kawy zależy od wielkości jaką chcesz uzyskać i tego jak bardzo wypchany ma być twój odświeżacz. Jeżeli użyjesz kawy mielonej, to uzyskasz mocniejszy aromat niż w przypadku kawy w ziarnach.

Gumką elastyczną lub zwykłą gumką do włosów zwiąż dokładnie górną część skarpetki, nieco powyżej miejsca gdzie kończy się kawa i uformuj sakiewkę.

Teraz pora na dekorację. Na początek odetnij nadmiar materiału tworząc kształt woreczka. Kolorową ozdobną gumką lub wybraną tasiemką udekoruj swoją torebkę. Odświeżacz jest już gotowy. Umieść go w wybranym miejscu i ciesz się pięknym, energetyzującym zapachem, który skutecznie cię pobudzi i sprawi że uśmiech nie będzie schodził ci z twarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama