Reklama

Jak zrobić aromatyczną świece oliwną?

Chcesz stworzyć niepowtarzalny nastój w domu? Na walentynki czy inne święta? Rozświetlić letni ciepły wieczór? Przygotuj taką świecę z oleju w domu. Wszytko co musisz mieć to odrobina chęci i mnóstwo wyobraźni. Dowiedz się jak ją zrobić i czego będziesz potrzebować.

Rzeczy, których potrzebujesz

* słoik

* suszone owoce, potpourri

* sznurek i mała blaszka

* oliwy z oliwek lub olej roślinny

Zaczynamy od przygotowania wnętrza naszej świecy. Można wykorzystać suszone elementy potpourri i dodać coś ekstra od siebie np. szyszki, cynamonowe laseczki, zielone gałązki lub liście. Aby ze świecy unosił aromatyczny zapach dodajemy również parę kropel dowolnego olejku eterycznego.

Układamy w słoiku suszone owoce, szyszki, cynamon i zielone gałązki. Pomagaj sobie patyczkiem rozkładać elementy. Nie przepełniaj słoika, będziesz potrzebować miejsce na pływający knot świecy.

Wlej do środka parę kropel olejku eterycznego, cytrynowego, pomarańczowego, rozmarynowego itp. Zalej słoik olejem. Najtańsza oliwa z oliwek będzie najlepszym wyborem, gdyż jest tańsza niż pierwszego tłoczenia i paląc się nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. W kawałku blaszki robimy mały otwór i przeciągamy sznurek. Można też użyć knota ze starej świecy. Zapalamy świecę i rozkoszujemy się zapachem i pięknem świecy. Do oleju można dodać odrobinę wody, wówczas świeca będzie płonąć dłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama