Reklama

Jak przechowywać buty, żeby nie zajmowały dużo miejsca?

Nie masz pomysłu, w jaki sposób przechowywać buty, żeby nie zajmowały dużo miejsca i jednocześnie nie tworzyły poczucia nieładu i chaosu? Podpowiemy ci, jak szybko i względnie tanio rozwiązać ten dokuczliwy acz częsty problem. Postaw na pomysłowe wieszaki na buty, obrotowe szafki lub drabinki. Jak je przygotować? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Reklama

Wieszak na buty

Dobrym sposobem na utrzymanie butów - szczególnie kozaków - w porządku, jest wykorzystanie specjalnych wieszaków na obuwie. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko zachowasz ład, ale jednocześnie unikniesz odkształcania cholewek, co jest bardzo częstym problemem w przypadku butów zimowych.

Kompaktowa szuflada na buty

Bardzo praktycznym sposobem na utrzymanie butów w porządku jest przechowywanie ich w szufladzie z przegródkami. Dzięki zastosowaniu tego triku obuwie nie będzie porozrzucane po całym mieszkaniu, a przestrzeń przy wejściu do domu będzie o wiele lepiej wyglądała.

Wieszaki ścienne

Praktycznym sposobem na przechowywanie butów - zwłaszcza tych z obcasem - są wieszaki ścienne. Możesz je zamontować w dowolnym miejscu, na dowolnej wysokości. Przeciętnie wymagającej kobiecie wystarczą dwa wieszaki jeden pod drugim. Buty należy zawiesić obcasami na wieszaku i już! Wygląda to bardzo elegancko i sprawdza się w sytuacjach, gdy dysponujesz bardzo ograniczoną przestrzenią.

.

Rybi stojak na buty

Ten sposób prezentuje się genialnie! Wyglądem przypomina długą rybę zawieszoną pionowo. W wieszaku możemy wyróżnić "ości" i "kręgosłup", które służą do trzymania butów. Umieszczamy je między "ośćmi" ryby, lewy - po lewej stronie kręgosłupa, prawy- po prawej stronie kręgosłupa. Takiego wieszaka na buty nie powstydziłby się nawet najlepszy architekt wnętrz.

Wieszaki na drzwi

To także świetne rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią do zagospodarowania. Wieszak montuje się na stałe na jednej ze stron drzwi. Na rynku istnieją wieszaki o różnej długości, w zależności od potrzeb. Jest to również bardzo praktyczny i niedrogi sposób na zrobienie porządku z twoimi butami.

Wbudowana szafka na buty

Jeśli masz w domu niewykorzystaną przestrzeń w postaci sześciennego wgłębienia w ścianie, tak zwaną wnękę, możesz zlecić zaprojektowanie szafki, która idealnie wypełni niewykorzystaną przestrzeń lub wykonać ją samodzielnie. Szafka ma około 15-20 centymetrów głębokości, co jest wystarczające do składowania butów.

Obrotowa szafka na buty

To rozwiązanie, które pozwala na dużą oszczędność miejsca. Wyglądem przypomina stojak na okulary, który z pewnością niejednokrotnie mijałaś w supermarkecie. Zajmie ci to nie więcej niż jeden metr sześcienny, a pomieści całe mnóstwo par butów i jednocześnie będzie wyglądało bardzo modnie.

Drabinka na buty

Wyglądem nie odbiega bardzo od klasycznej drabiny, którą wszyscy doskonale znamy. Ma u góry dwa haczyki, dzięki którym bez problemu powiesisz ją w szafie, czy tez innym miejscu, nawet pod sufitem! Układasz buty na szczeblach drabiny i cieszysz się porządkiem. Drabinka również wygląda bardzo modnie.

Drewniany pionowy stojak

Stojak przy odrobinie chęci również możesz wykonać samodzielnie. Składa się z pionowego filaru, do którego boków przyczepione są małe półeczki wychylone mniej więcej o kąt trzydziestu stopni w górę, a u szczytu filaru znajduje się płaska powierzchnia przypominająca płaski daszek, co nadaje mu świetny wygląd i co najważniejsze – takie ułożenie sprawi, że buty na pewno nie spadną! Dobrym pomysłem jest pomalowanie stojaka na różne kolory, co bez wątpienia będzie świetną ozdobą dla twojej garderoby.

Akcesoria z drutu

Bardzo fajnym wynalazkiem są stojaki wykonane z profilowanych koliście zakończonych drutów, na które nakładasz swoje buty, a nawet czapki i rękawice. Jest to świetnie rozwiązanie na uporządkowanie par butów, których najczęściej używamy. Nie zajmuje dużo miejsca, więc można z powodzeniem postawić go w przedpokoju.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama