Reklama

Jak pozbyć się negatywnej energii z domu?

Dom to miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie. Jeśli panuje w nim negatywna energia, wpływa ona niekorzystnie zarówno na nasze emocje, jak i zdrowie. Energii panującej w domu nie można zobaczyć gołym okiem, ale można ją odczuć. Kiedy jest negatywna, wpływa na obniżenie poczucia własnej wartości mieszkańców, niszczy pewność siebie, uniemożliwia spełnianie marzeń, hamuje wyobraźnię i blokuje talenty. Negatywna energia wpływa również na zaburzenia w relacjach pomiędzy członkami rodziny i może prowadzić do powstawania konfliktów między nimi. Mieszkanie w takim domu wzmaga stres i niepokój. Choć pozytywna i negatywna energia zawsze będą istnieć, warto zrobić wszystko, by ograniczyć tą drugą, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe życie. Istnieje wiele sposobów na usunięcie negatywnej energii z naszej przestrzeni. Mogą one pomóc odbudować równowagę i harmonię zarówno w naszym życiu, jak i w życiu członków naszej rodziny.

1. Sprzątanie

Kiedy otwieramy wysprzątany i pozbawiony zbędnych przedmiotów pokój, budzi to w nas pozytywne uczucia i chęć pozostania w takim otoczeniu. Zupełnie inne emocje wywołuje pomieszczenie, w którym panuje bałagan, znajdują się niepotrzebne rzeczy i jest brudno. Dzieje się tak głównie dlatego, że śmieci i brud przyciągają negatywną energię.

Za każdym razem, gdy sprzątasz, jednocześnie usuwasz ze swojego domu negatywną energię. Dlatego też, jeśli chcesz, by w twoim najbliższym otoczeniu i w miejscu pracy panowała pozytywna energia, sprzątanie powinno znaleźć się na pierwszym miejscu listy rzeczy do zrobienia.

Regularnie porządkuj każde pomieszczenie w swoim domu, zwłaszcza kuchnię i łazienkę. Umyj wszystkie drzwi, klamki i okna. Nie może być na nich kurzu ani brudu. Każdego wieczora zadbaj o to, by miejsce, w którym gotujesz, było wysprzątane i nie było w nim brudnych naczyń.

Utrzymuj porządek w swoich rzeczach i zadbaj o to, by każdy przedmiot miał w domu swoje miejsce. Pozbądź się rzeczy, których już nie potrzebujesz. Tylko zagracają tprzestrzeń. Usuń z domu produkty toksyczne.

Nie kładź brudnych ubrań gdziekolwiek. Zawsze wrzucaj je do kosza przeznaczoną na brudną bieliznę.

2. Okadzanie

Okadzanie to jeden z najstarszych i najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie negatywnej energii z domu.

Ziołem, które najczęściej stosowane jest do okadzania, jest szałwia. Podczas spalania uwalnia ona duże ilości jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie obecne w powietrzu.

Jony ujemne poprawiają nasze samopoczucie i zapewniają jasność myślenia. Ponadto zapach palonej szałwii wykazuje działanie relaksujące i uspokajające.

Kadzidła z szałwii można kupić w specjalistycznych sklepach, ale także wykonać samemu. Wystarczy zebrać liście szałwii i wysuszyć je na słońcu, a następnie związać wysuszone liście przy pomocy sznurka. Kadzidła są gotowe do użycia!

Przed rozpoczęciem okadzania trzeba dokładnie wysprzątać cały dom i otworzyć na oścież drzwi, okna, a także szafy i szuflady. Podpal kadzidło w bezpiecznym miejscu, tak by żar i popiół nie spadały na podłogę.

Rozdmuchuj dym z szałwii delikatnie, przy pomocy piórka lub ręką. Zacznij od okadzania siebie, delikatnie naprowadzając dym na swoje ciało od stóp do głowy. Powoli przemieszczaj się po domu i okadzaj wszystkie miejsca ruchem okrężnym, koncentrując się na ścianach, kątach, podłodze oraz suficie. Cały czas trzymaj się lewej strony pomieszczeń.

Wypowiadaj podczas okadzania pozytywne informacje. Na koniec wynieś kadzidło z domu i pozwól, by zgasło na zewnątrz.

Prócz szałwii do okadzania domu można także użyć cedru, lawendy, sosny i innych ziół i roślin o słodkim zapachu.

3. Przestawienie mebli

Negatywna energia skupia się na obiektach, dlatego od czasu do czasu warto zmienić aranżację mieszkania. Proste przestawienie mebli może pomóc w przełamaniu niekorzystnych emocji. Zmieniaj ustawienie mebli w domu co najmniej raz w miesiącu. Wystarczy niewielkie przemeblowanie, ale zawsze bierz pod uwagę swój komfort i zachowanie otwartej przestrzeni.

Eksperymentuj z ustawieniem swoich mebli tak, by twoje mieszkanie było zawsze pełne życia. Każde ustawienie, które nie budzi pozytywnych uczuć, oznacza nieodpowiednie ustawienie. Możesz też zapytać o pomysły swoich członków rodziny lub przyjaciół.

Nie przechowuj w domu uszkodzonych dekoracji. Wyrzuć lub oddaj wszystkie przedmioty i meble, których nie chcesz.

4. Światło słoneczne i świeże powietrze

Świeże powietrze i światło słoneczne mają niezwykle oczyszczającą moc. Silna energia pochodząca z natury zawsze poprawia nam samopoczucie. Dlatego też wpuszczenie do domu światła słonecznego i świeżego powietrza jest kolejnym dobrym sposobem na zwiększenie ilości pozytywnej energii, zarówno w naszym domu, jak i w życiu.

Wcześnie rano otwórz okna i drzwi, by wpuścić do domu świeże powietrze i słońce, a jednocześnie, by pozbyć się negatywnej energii.

Dobrze jest też stanąć przy otwartym oknie, by wystawić się na działanie wczesnych promieni słonecznych. W ten sposób wspomagamy nasz organizm w produkcji witaminy D. Jasne światło może też załagodzić niepokój i zmniejszyć objawy depresji.

Jeśli to możliwe, susz wyprane ubrania i bieliznę na słońcu. Zapewnij też bezpośredni dostęp do promieni słonecznych swoim domowym roślinom.

5. Sól morska

Sól morska również może zmienić negatywną energię, zarówno tę panującą w domu, jak i tę, którą mamy w sobie. Uważa się, że sól morska wytwarza w powietrzu jony ujemne, tworząc tym samym pozytywne wibracje.

Dodaj kilka łyżek soli morskiej do szklanki ciepłej wody i wymieszaj ją dokładnie, tak by się rozpuściła. Przelej roztwór do butelki ze spryskiwaczem. Spryskuj roztworem zakamarki swojego domu.

Rozsyp nieco soli w pokoju, zwłaszcza w kątach skierowanych na północny-wschód i południowy-zachód. Pozostaw na noc, a następnie usuń sól odkurzaczem. Wyrzuć od razu worek z solą na zewnątrz.

Aby oczyścić z negatywnej energii swoje ciało, wsyp szklankę soli morskiej do wanny. Zanurz się w niej na 15 – 20 minut i odpręż.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama