Reklama

Czyszczenie ozdobnych poduszek

Ozdobne poduszki wyglądają pięknie, jednak stawiają przed ich właścicielem wyzwanie w kwestii ich czyszczenia. W końcu nie możesz ich po prostu wrzucić do pralki tak jak zrobiłbyś z każdą inną poszewką. Wyczyszczenie dekoracyjnych poduszek jest możliwe, jednak musisz włożyć w to odrobinę pracy. Stosując się do poniżysz porad już niedługo będziesz mógł cieszyć się czystymi i ładnie wyglądającymi poduszkami.

Reklama

Czytając poniższy poradnik pamiętaj, że musisz usunąć z poduszek poszewki. Jeśli nie możesz tego zrobić, to nie jest to wielki problem, jednak przy czyszczeniu będziesz musiał się trochę bardziej postarać.

Jeśli jest to możliwe, to wypierz je w rękach, ponieważ jest to jeden z najlepszych sposobów na czyszczenie dekoracyjnych poduszek. Zanim zanurzysz materiał w wodzie, to spróbuj najpierw umyć jakiś mały fragment poszewki. Pamiętaj, aby do tego celu używać delikatnego mydła i uważać, aby nie uszkodzić poszewki. Tego typu rzeczy są zazwyczaj bardzo delikatne i mają na sobie delikatne dekoracje, które mogą zostać zniszczone, jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny.

Pierz z delikatnymi rzeczami. Jeśli nie możesz umyć poszewek ręcznie, to możesz je wyprać w taki sposób, w jaki prałbyś inne delikatne rzeczy. Umieść poszewki w torebce (najlepiej torebce przeznaczonej do prania) i nastaw pralkę na delikatny program. Upewnij się także, że używasz najdelikatniejszego detergentu, a po wypraniu dokładnie obejrzyj poszewki.

Susz je tylko na powietrzu. Możliwe jest wysuszenie poszewek w suszarce, jednak upewnij się, że używasz w tym celu najniższych możliwych ustawień takich jak puch czy suche powietrze. Nie dopuść do przegrzania się poszewek oraz ich zniszczenia. Po ich wysuszeniu strzep je i nadaj im kształt. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie wyjęłaś poduszki z poszewek.

Zabierz je do profesjonalisty. Jest to droższa opcja, jednak zabranie dekoracyjnych poduszek do osoby, która zna się na ich czyszczeniu jest najlepszym rozwiązaniem. Zazwyczaj tego typu poduszki nie wymagają zbyt dużo czyszczenia i może być ono wykonywane co kilka miesięcy. Oddając je do profesjonalisty będziesz miał pewność, że nie zostaną one zniszczone.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama