Reklama

Zmiana fryzury może cię odmłodzić o kilka lat

Fryzura odgrywa kluczową rolę w tym, jak postrzega cię otoczenie i może sprawić, że będziesz wyglądać o kilka lat młodziej. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych i łatwych do naśladowania porad, które sprawią, że nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale także poczujesz się młodziej. Znajdziesz je w dalszej części artykułu. Cięcie Długie, bezkształtne i ciężkie fryzury nie pomogą ci w poprawie twojego wizerunku i wywołają efekt przeciwny do zamierzonego - sprawią, że będziesz wyglądać na przytłoczoną i zmęczoną. Jakie cięcia są więc najkorzystniejsze? Lekkie, krótkie i dodające objętości. Najlepiej sprawdzą się fryzury cieniowane, odsłaniające twarz, dzięki czemu będzie wydawać się promienna. Dobrze sprawdzą się w ty przypadku zwłaszcza fryzury asymetryczne.

Reklama

2.

Kolor

Jasne kolory włosów pozwalają uzyskać odmładzający efekt - jest to jedna z podstawowych zasad stylizacji. Należy jednak pamiętać, aby wybrać odpowiedni odcień. Zaleca się, aby zrobić włosy nie więcej niż dwa lub trzy odcienie jaśniejsze od swojego naturalnego koloru. Dzięki temu powstający odrost nie będzie raził w oczy i psuł efektu.

Należy również pamiętać, aby dobrać odcień do koloru oczu i skóry. Dla tych kobiet, które nie chcą radykalnych zmian, dobrym rozwiązaniem jest próba rozjaśnienia kilku pasm. To doda blasku skórze i znacznie odmłodzi twoją twarz.

3.

Długość

Krótkie włosy są związane z aktywnym trybem życia i młodością. Zatem im jesteś starszy, tym krótsza powinna stać się twoja fryzura. Należy jednak uważać, aby uniknąć skrajności - ultra krótkie fryzury zwykle podkreślają owal twarzy. Najlepszym rozwiązaniem są długości, które wahają się od podbródka do poziomu połowy szyi.

4.

Grzywka

Grzywka może być bardzo odmładzająca - ukrywa zmarszczki na czole i zwraca uwagę na oczy. Optymalnym rozwiązaniem jest grzywka średniej grubości. Noszenie zbyt ciężkiej grzywki może przeciążać twój wizerunek i sprawi, że twarz będzie wyglądać na bardziej okrągła niż jest w rzeczywistości.

5. Wieczorowe fryzury

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów fryzur, te wieczorowe zawsze powinny wyglądać naturalnie.

4. Grzywka

Grzywka może być bardzo odmładzające - ukrywa zmarszczki na czole i zwraca uwagę na oczy. Optymalnym rozwiązaniem jest lekka grzywka średniej grubości. Noszenie zbyt grubej i ciężkiej grzywki może przeciążać twój wizerunek i sprawi, że twarz wygląda wyraźnie krócej i okrągłej.

5. Wieczorowe fryzury

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów fryzur, fryzury wieczorowe zawsze powinny wyglądać naturalnie. Postaw na delikatne i luźne upięcia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama