Reklama

Zaskakujące sposoby na wykorzystanie wazeliny kosmetycznej

Wazelina to wszechstronny kosmetyk. Nie musisz jednak używa jej wyłącznie do ust, bo ma ona wiele innych zastosowań. Jednak w przypadku zabiegów upiększających wazelina musi być używana w umiarze –  dzięki temu uniknie się podrażnienia skóry.

Reklama

Ujarzmi elektryzujące się włosy

Nabierz na palce bardzo niewielką ilość wazeliny i rozetrzyj w dłoniach, a następnie przeczesz nimi włosy. Dzięki temu ujarzmisz włosy. Zachowaj ostrożność i przetestuj najpierw ten sposób, gdyż efekt może się różnić w zależności od rodzaju twoich włosów. Nie przesadź z ilością, bo nie chcesz przetłuścić włosów.

Usunie sztuczne rzęsy

Użyj patyczka do uszu z odrobiną wazeliny i przesuń końcówką przy nasadzie sztucznych rzęs. Poczekaj chwilę, aż klej zmięknie, a następnie przemyj oko ciepłą wodą.

Peeling do ust

Wetrzyj wazelinę w usta, a następnie chwyć szczoteczkę i zacznij delikatnie masować nią wargi. Po tym zabiegu twoje usta będą jedwabiście gładkie.

Nadaj połysk butom

Idziesz gdzieś, chcesz zrobić dobre wrażenie, a nie możesz znaleźć pasty nabłyszczającej do butów? Idź do łazienki i nabierz na place odrobinę wazeliny, a potem wetrzyj w buty.

Nabłyszczacz do cieni

Jeśli wychodzisz na miasto, a nie masz czasu zrobić pełnego makijażu, z pomocą przyjdzie wazelina. Dzięki niej uzyskasz połyskujący efekt na powiekach.

Zapobiegnie plamom na zębach po szmince

Masz dzisiaj na ustach odważny kolor szminki? Wetrzyj odrobinę niezawodnej wazeliny w zęby, by pomadka ich nie przybrudziła.

Skrzypiące drzwi

Jeśli masz wyjątkowo skrzypiące drzwi, zrób coś z tym. Weź pudełko wazeliny i nałóż odrobinę na zawiasy. Powtórz czynność z każdej strony. Koniec ze skrzypieniem!

Wosk do wąsów

Wazelina będzie idealna do stylizacji wąsów. Jeśli jesteś znudzony swoim stylem i chcesz go nieco zmienić, użyj odrobimy wazeliny.

Naprawdę zacinający się zamek

Przetrzyj zamek wazeliną z każdej strony, dzięki czemu nie będzie się zacinał.

Nie ubrudź skóry farbą do włosów

Jeśli farbujesz włosy w domu, posmaruj skórę głowy przy linii włosów odrobiną wazeliny. Wazelina zachowa się jak bariera ochronna i skóra pozostanie czysta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama