Reklama

Świetny przepis, który pozwoli twoim włosom szybciej rosnąć

Twoje włosy to wizytówka i ważne jest, aby dbać o to, aby były silne i zdrowe. Włosy rosną każdego dnia, ale jeśli jednak na czubku głowy nie widzimy oznak wzrostu włosów, to najwyższy czas, aby zastanowić się nad zmianą codziennych nawyków, które mogą niszczyć włosy. 

Reklama

Dlaczego włosy nie rosną?

Uszkodzenie struktury włosa powoduje, że włosy rosną do pewnego momentu, a następnie się łamią. Może być to spowodowane zbytnim obciążaniem przez częste stylizacje lub po prostu brakiem składników odżywczych w organizmie, które spowodują, że włosy już od cebulki będą rosły mocne.

Jakie składniki odżywcze są potrzebne, aby włosy rosły mocne?

Nasze włosy, tak jak i cały organizm potrzebują składników odżywczych, czyli substancji, które zapewnią im wszystkie niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu. Składniki mineralne, na które powinniśmy zwrócić uwagę to:

- białko

- witamina C

- żelazo

- biotyna

- witamina A

- omega 3

- witamina E

- selen

- cynk

Zrównoważona i zdrowa dieta, która zawiera wszystkie te niezbędne składniki odżywcze będzie gwarancją, że nasze włosy będą rosły mocne i nie będą się łamać. Dodatkowo, możesz wykorzystać maseczkę do włosów, która da im dodatkowy impuls i porcję witamin oraz minerałów.

Bardzo fajna jest maseczka zrobiona z bananów, która powoduje, że włosy rosną szybciej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ banany zawierają dużo cynku, potasu, witaminy z grupy A, B, C i E oraz żelaza. Dodatkowo maseczka z bananów sprawi, że nasze włosy będą świetnie nawilżone.

Jak przygotować maseczkę?

Składniki, których potrzebujemy:

- 1 banan

- 2 jajka

- mleko kokosowe

- miód

- oliwa z oliwek

Wszystkie składniki łączymy i miksujemy za pomocą blendera lub malaksera. Mieszankę nakładamy na włosy i pozostawiamy na 30 minut pod czepkiem lub gorącym, wilgotnym ręcznikiem. Po upływie zalecanego czasu spłukujemy włosy i myjemy ulubionym szamponem.

Dlaczego maseczka tak dobrze odżywia włosy?

Połączone składniki działają na nasze włosy bardzo szybko i dogłębnie je odżywiają pozostawiając włosy mocne i zdrowe. Banan powoduje, że włosy są odpowiednio nawilżone, białko obecne w jajku uzupełnia niedobór keratyny w strukturze włosa, dzięki czemu włosy się nie kruszą. Natomiast mleczko kokosowe działa od wewnątrz włosa i skutecznie je nawilża, a miód i oliwa z oliwek zmiękcza włosy, aby były gładsze i jedwabiście lśniące.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama