Siwe włosy - jak domowym sposobem im zapobiec?

Wszyscy pragniemy mieć lśniące czarne włosy. Na początku zaczyna się od pojedynczych siwych włosów, by później pojawiło się ich znacznie więcej. Siwe włosy w starszym wieku to norma, lecz posiadanie ich już w młodym wieku jest już niestety codziennością. Przyczyn może być wiele, uboga dieta, zanieczyszczenie środowiska i stres. Gdy pojawią się już pierwsze siwe włosy, możesz temu zapobiec stosując domowe oleje do włosów. Oto parę przykładów jak przygotować olej do siwych włosów.

Olej sezamowy, sok z marchwi i nasiona kozieradki

Olej sezamowy wraz z sokiem z marchwi i kozieradką zmienią kolor siwiejących włosów i zapobiegną przyszłemu siwieniu.

Do szklanki oleju sezamowego dodaj szklankę świeżego soku z marchwi. Dodaj pół szklanki startych nasion kozieradki i zmieszaj wszystko razem. Przelej do szklanej przezroczystej butelki i trzymaj na słońcu przez 21 dni. Po tym okresie olej jest gotowy do użycia. Nałóż olej na skórę głowy i masuj palcami przez parę minut. Zmyj olej następnego ranka, łagodnym szamponem. Powtarzaj nakładanie oleju trzy razy w tygodniu.

Kwiaty hibiskusa i olej kokosowy

Zebrane kwiaty hibiskusa wysusz na słońcu. Zmiel je na proszek. Dwie łyżki proszku dodaj do szklanki oleju kokosowego. Gotuj przez 15 minut na wolnym ogniu, dopóki kolor oleju się zmieni na czerwony. Ostudź i przechowuj w butelce. Aplikuj olej na noc. Wmasuj w skórę głowy palcami. Umyj włosy następnego ranka łagodnym szamponem. Nakładaj olej 3 razy w tygodniu.

Płukanka z czarnej herbaty

W wodzie zaparz 2 łyżki czarnej herbaty z 1 łyżeczką soli. Gotuj przez 2 minuty i usuń z ognia. Przecedź napar i wystudź napar. Umyj włosy naparem. Pozwól wyschnąć na włosach. Nie myj włosów szamponem. Powtarzaj 2-3 razy w tygodniu, by osiągnąć najlepsze efekty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama