Reklama

Siedem produktów, które wzmacniają włosy od środka

Zdrowe i lśniące włosy są pragnieniem dla większości osób. Taki wygląd włosów jest osiągalny tylko dzięki odpowiedniej diecie. Cokolwiek naniesiesz na włosy, ma tylko tymczasowe działanie. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były naturalnie silne i wolne od uszkodzeń, musisz sprawdzić, co jesz. Żywność bogata w białka, witaminy i minerały jest tym, czego potrzebują włosy. Oto kilka wskazówek dotyczących diety, aby twoje włosy były długie, silne i zdrowe.


Jedz czerwone mięso, ale z umiarem

Osoby z niedoborem żelaza cierpią na niedokrwistość. Ludzie z niedokrwistością często mają cienkie włosy, jest to związane z niedoborem żelaza. Czerwone mięso ma dużą zawartość żelaza i białek, które sprawiają, że włosy są grubsze i silniejsze. Mięso czerwone jedz z umiarem, ponieważ zawiera także nasycone tłuszcze, które mogą prowadzić do problemów z sercem. 

Jedz kurczaka

Keratyna jest białkiem, które stanowi część włosów. Aby twoje włosy były mocne, twoje włosy potrzebują duże ilości tego białka. Drób jest bogatym źródłem białka, szczególnie kurczak. Możesz go przyrządzić na wiele różnych sposobów, min. gotować, gotować na parze, piec itp.

Produkty bogate w biotynę

Nasze organizmy wytwarzają biotynę w jelitach, a wiele produktów jest w nią obfite, bardzo rzadką sytuacją jest jej niedobór. W niektórych przypadkach, istnieje taka możliwość, kiedy osoby mają upośledzenie wchłanianie jej przez jelita. Wówczas występuje niedobór biotyny, który powoduje wypadanie włosów. Zatem biotyna jest ważna dla zdrowia włosów, ale najlepiej jest ją spożywać w naturalnej formie, czyli z żywności. Bogatym źródłem biotyny są jajka, orzeszki ziemne, migdały, otręby pszenne, łosoś, awokado i ser o niskiej zawartości tłuszczu. 

Zwiększ ilość żelaza

Możesz zwiększyć spożycie żelaza poprzez spożywanie ciemnozielonych warzyw, pełnoziarnistych ziaren bądź suplementów żelaza. Bez wystarczającej ilości żelaza, włosy i mieszki włosowe są głodne tlenu. Więc nie zapominaj o dawce żelaza dla twoich włosów.

Jedz zdrowe tłuszcze


Produkty bogate w kwasy tłuszczowe są bardzo korzystne dla zachowania elastyczności skóry i mocnych zdrowych włosów. Kwasy tłuszczowe omega-3 to ważne tłuszcze bez których nasz organizm nie może się obejść. W rybach znajdują się spore ilości tego typu tłuszczu, a także w awokado, pestkach dyni itp. 

Pij więcej wody

Woda jest niezbędna dla zdrowia. Wszyscy wiemy, że woda jest dobra dla skóry, to samo tyczy się włosów. Wilgoć utrzymuje włosy zdrowe i w dobrej kondycji. Woda jest środkiem, które pomaga eliminować wszelkie toksyny, odpady chemiczne i inne zanieczyszczenia z organizm, zachowując zdrowie w najlepszym stanie.

Jedz migdały

Migdały sprawiają, że twoje włosy rosną szybciej i są gęste, ponieważ zawierają dużo biotyny. W najlepszym wypadku jedz garść migdałów, gdyż zawiera ona prawie 1/3 dziennego zapotrzebowania na biotynę. Jedz migdały przez miesiąc lub dwa, a zobaczysz efekt na swoich włosach.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama