Reklama

Proste sposoby na puszyste włosy

Puszyste włosy to marzenie wielu osób. Istnieją metody i triki, dzięki którym można nadać fryzurze więcej objętości. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak mieć puszyste włosy.

Reklama

Szampon do cienkich włosów

Osoby o cienkich i rzadkich włosach powinny unikać szamponów z silikonami, które obciążają włosy i sprawiają, że wydają się one jeszcze mizerniejsze. Do włosów cienkich warto stosować szampony ze skrzypem, pokrzywą czy łopianem oraz produkty zawierające glinkę. Podnoszą one włosy u ich nasady i nadają fryzurze objętości.

Suszenie i modelowanie

Puszystość nadasz włosom poprzez ich odpowiednie suszenie i modelowanie. Stosowanie suszarki z dyfuzorem lub okrągłej szczotki pozwala unieść włosy u nasady, przez co fryzura wydaje się mieć większą objętość. Mycie i suszenie włosów z głową skierowaną w dół to kolejna metoda na puszyste włosy.

Tapirowanie

Tapirowanie włosów wielu osobom kojarzy się z wysoko uniesionymi fryzurami z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, jednak tapir może przybierać też o wiele delikatniejsze formy. Lekkie tapirowanie pozwala unieść włosy, dzięki czemu fryzura wydaje się bardziej puszysta.

Fryzury dla cienkich włosów

Dodać objętości włosom można poprzez odpowiednie fryzury. Kluczem jest tutaj prosta linia, kompaktowe cięcie i cieniowanie jedynie górnej części włosów. Warto taką fryzurę uzupełnić asymetryczną, nierówną grzywką.

Obok odpowiedniego cięcia, istnieje też kilka trików, dzięki którym fryzury z cienkich włosów prezentują się bardziej okazale. Aby warkocz wydawał się grubszy, po jego spleceniu należy delikatnie pociągnąć każde pasmo. Splot będzie luźniejszy, przez co warkocz wyda się bardziej puszysty.

Producenci fryzjerskich gadżetów przychodzą w sukurs posiadaczom cienkich włosów, którzy marzę o pięknym koku — na rynku można znaleźć specjalne wypełniacze w różnych rozmiarach i kolorach. Na związane w koński ogon włosy wystarczy nałożyć wypełniacz i okryć go z każdej strony włosami, tak by nie był widoczny. Na całość należy nałożyć gumkę, a końcówki zawinąć dookoła koka i przypiąć wsuwkami.

Najlepszy sposób na puszyste włosy: odpowiednia pielęgnacja i kilka sprawdzonych trików. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama