Reklama

Pielęgnacja włosów olejkiem arganowym

Efekty działania olejku arganowego możesz już zauważyć po pierwszym zastosowaniu. Włosy stają się lśniące i łatwe do rozczesania. Dzięki swoim właściwościom jest również znakomitym remedium na rozdwajające się końcówki.

Reklama

Nawilżanie suchych włosów

Olejek arganowy cudownie sprawdzi się na suche końcówki włosów. Nałóż cienką warstwę na końcówki i zawiń szczelnie w ciepły ręcznik. Następnie pozostaw olejek na włosach przez kilka godzin (optymalne będzie pozostawienie go  na całą noc, co daje maksymalne efekty). Po spłukaniu warstwy oleju włosy będą miękkie, gładkie i nawilżone.

Aby włosy się nie elektryzowały

Aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, możesz użyć niewielkiej ilości olejku arganowego, pomieszanego z ulubionym olejkiem eterycznym. Nanieś dosłownie po kropli każdego z olejków, dokładnie rozprowadź na dłoniach i wetrzyj w elektryzujące się włosy. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z ilością, ponieważ możesz skończyć z tłustą warstwą włosów.

Sucha skóra głowy i łupież

Olejek arganowy pomoże również w walce z przesuszoną skórą głowy i łupieżem. Idealnie nawilży skórę, przez co łupież i świąd znikną bez śladu. Weź sporą ilość olejku arganowego i palcami lub pędzlem nanieś go na włosy tuż przy nasadzie. Całość pozostaw na co najmniej pół godziny, a po tym czasie dokładnie spłucz i umyj głowę jak zwykle.

Ochrona przed wysoką temperaturą

Jeżeli używasz narzędzi do stylizacji włosów, takich jak prostownica czy lokówka, to twoje kosmyki potrzebują dodatkowej ochrony. Skutecznie zapewni im ją olejek arganowy. Nanieś niewielką ilość tuż po umyciu głowy, na wilgotne jeszcze włosy i wysusz jak zwykle. Olejek arganowy zapewni twoim kosmykom warstwę chroniącą je  przed wysoką temperaturą.

Zadbaj o zarost

Olejek arganowy sprawdzi się również dla panów. Nie ma lepszego preparatu do poprawy kondycji zarostu. Zmiękczy go i pomoże ułożyć brodę w wybrany sposób. Jeżeli po goleniu często masz podrażnioną skórę, również użyj tego niezwykłego olejku. Posmaruj nim podrażnione miejsce, a po chwili poczujesz znaczną ulgę, a skóra szybciej się zregeneruje.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama