Reklama

Pielęgnacja włosów ograniczająca ich starzenie się

Z wiekiem włosy nie tylko tracą pigment i stają się siwe. Niestety zaczynają mieć także tendencję do stawania się coraz cieńszymi i bardziej kruchymi. Gruczoły łojowe kurczą się wraz z wiekiem, dlatego spowalnia się produkcja olejów naturalnych. Nawilżanie włosów olejami jest niezwykle ważne dla ochrony włosów przed wysuszeniem i wypadaniem.

Oto kilka zupełnie naturalnych środków na wzmocnienie i nawilżenie włosów starzejących się. Przede wszystkim, zdrowie włosów zaczyna się od zdrowej diety. Postaraj się, aby spożywać dużo chudego białka, unikać zbyt dużo tłuszczu i pić dużo wody! Możesz także brać suplementy i witaminy - witaminę C, witaminę E, witaminy B7 i B3, które są niezbędne dla wzrostu włosów.

Regularne podcinanie włosów, co 6 do 8 tygodni, utrzymuje włosy zdrowe i wspomaga ich wzrost. Możesz także wyszukać fryzury, które sprawią, że twoje włosy będą wyglądały na grubsze i bardziej puszyste.

Unikaj zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie, rozjaśnianie i prostowanie. To sprawia, że ​​włosy stają się suche i bardziej sztywne, co powoduje, że będą się częściej łamać.

Staraj się nie brać bardzo gorących pryszniców i nie przebywaj w zaparowanych pomieszczeniach. Gorąca woda pozbawia włosy naturalnych olejów, więc jeśli lubisz gorące kąpiele, przynajmniej przepłucz włosy chłodną wodą.

Unikaj silnych produktów do stylizacji. Wysoka zawartość alkoholu sprawia, że ​​włosy stają się suche i łamliwe. Zamiast używać żelu do włosów, możesz użyć żelu aloesowego, który dodatkowo odżywi twoje włosy.

Zrezygnuj z używania gorących narzędzi do stylizacji. Możesz w ten sposób uszkodzić mieszki włosowe, ciągnąc swoje włosy zbyt mocno.

Mycie włosów usuwa naturalne oleje, więc staraj się myć je tylko raz na kilka dni. Jeśli chodzi o mycie, mokre włosy są bardzo delikatne – pamiętaj o tym. Rozczesuj włosy po ich wyschnięciu. Zamiast zawijać włosy w ręcznik po wyjściu z łazienki, po prostu osusz mokre włosy ręcznikiem i odwieś go na miejsce.

Przeciętny człowiek znajdzie pierwszy biały kosmyk włosów około 30 roku życia. W wieku 50 lat, 50% osób ma siwe włosy, bo komórki produkujące pigment przestały działać. Po prostu tak to jest! Jeśli nie chcesz mieć siwych włosów, pamiętaj, że subtelne zmiany w kolorze będzie wyglądać bardziej naturalnie i wymagają użycia mniejszej liczby dotykowych produktów, które niszczą twoje włosy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama