Reklama

Olej kokosowy: Najlepszy kosmetyk do przesuszonych i siwiejących włosów

Nic tak dobrze i jednocześnie naturalnie nie działa na przerzedzające się, przesuszone albo siwiejące włosy jak olej kokosowy. Dzięki swojemu bogatemu składowi i licznym właściwościom pielęgnacyjnym doskonale odżywia, wzmacnia, regeneruje i nawilża kosmyki, sprawiając, że zachwycają swoim wyglądem. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak wykorzystać olej kokosowy w celach pielęgnacyjnych.

Reklama

Olej kokosowy a włosy przerzedzające się

Olej kokosowy nie tylko naturalnie wzmocni i utrzyma w zdrowiu włosy, ale także pozytywnie wpłynie na ich porost. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe i witaminy odżywiają skórę głowy i usuwają nagromadzone w niej zanieczyszczenia oraz wydzieliny z mieszków włosowych.

Jak wykorzystać olej kokosowy do zabiegów kosmetycznych?

Przed pójściem spać delikatnie umyj włosy szamponem nie zawierającym siarczanów, a następnie użyj odżywki. Rozpuść w miseczce naturalny, organiczny olej kokosowy, upewniając się, że nie jest zbyt gorący. Rozczesz włosy po myciu, usuwając wszelkie splątania. Następnie wmasuj palcami dłońmi rozpuszczony olej kokosowy w skórę głowy. Porozdzielaj włosy w taki sposób, aby olejek mógł dotrzeć w każdą partię skóry. Po zakończeniu czynności owiń głowę ręcznikiem lub ściereczką i pozostaw na skórze na noc.

Jak działa olej kokosowy?

Kiedy olej kokosowy wchodzi w kontakt ze skórą głowy, pobudza krążenie krwi, co wpływa korzystnie na porost włosów. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy stosować masaż olejowy skóry głowy przez co najmniej dziesięć minut i powtarzać zabieg co kilka dni. Jedna łyżeczka do herbaty oleju powinna wystarczyć na pokrycie powierzchni całej głowy. Nie ma potrzeby stosowania zbyt grubej warstwy.

Dla włosów zniszczonych

Bogaty w kwas laurynowy olej kokosowy zabezpiecza przed utratą protein, które są niezbędne dla zdrowia twoich włosów. Z uwagi na niewielką wagę cząsteczkową łatwo przedostaje się do skóry głowy oraz wnętrza trzonu włosa. Jak wykonać zabieg regeneracyjny z jego wykorzystaniem? Nałóż łyżeczkę oleju kokosowego równomiernie na całą powierzchnię kosmyków, bezpośrednio przed ich myciem. Pozostaw na głowie przez 30 minut, a następnie umyj włosy. Dodatkowo możesz nałożyć warstwę ochronną z pół łyżeczki oleju po myciu jako formę odżywki.

Dla włosów suchych

Olej kokosowy może z powodzeniem zastąpić kupowane w sklepie środki przeznaczone do pielęgnacji i stanowić niezwykle efektywny sposób na poradzenie sobie z przesuszonymi włosami. Dzięki swoim właściwościom i konsystencji olej kokosowy doskonale zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci, dzięki czemu włosy są miękkie, jedwabiście gładkie i nadmiernie się nie łamią. Jak wykorzystać olej kokosowy do zabiegów pielęgnacyjnych? Wystarczy, że nałożysz pół łyżeczki oleju na powierzchnie kosmyków i zastosujesz w takiej formie jak odżywkę do włosów. Dzięki temu prostemu zabiegowi twoje kosmyki będą chronione przed utratą wilgoci.

Olej kokosowy dla włosów siwiejących

Olej kokosowy bardzo skutecznie zapobiega siwieniu włosów i ich wypadaniu. Jak go wykorzystać w celach pielęgnacyjnych? Zmieszaj sok z liści eclipty (Eclipta Alba) z olejem kokosowym i nałóż tak przygotowaną miksturę na skórę głowy i włosy. Po kilku minutach starannie spłucz włosy.

Olej kokosowy można kupić w wielu sklepach. Można go nabyć w formie bezwonnej i stosować na każdy problem z włosami. Z pewnością zachowa w zdrowiu i poprawi urodę włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama