Reklama

Mycie włosów w wodzie ryżowej - jak i dlaczego to robić?

Zabiegi pielęgnujące urodę zwykle nie kojarzą nam się z ryżem. Jednak w wielu częściach świata ryż od tysięcy lat stanowi narzędzie pozwalające dbać o urodę. Ryż w naturalny sposób pochłania tłuszcz i posiada właściwości przeciwstarzeniowe. Łagodzi i złuszcza skórę pozostawiając ją idealnie miękką w dotyku. Ryż czyni cuda nie tylko, jeśli chodzi o skórę, ale sprawia również, że włosy wyglądają na zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące. Ryż zawiera inozytol, związek, który naprawia uszkodzenia we włosach i chroni je przed powstawaniem kolejnych.

Reklama

Sposób przygotowania

Wsyp dowolną ilość surowego, organicznego ryżu do naczynia. Opłucz go, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.

Wylej brudną wodę i zalej ryż zimną, czystą wodą na wysokość około 2,5 cm nad poziomem ryżu. Zakryj naczynie, potrząśnij delikatnie i potrzymaj tak przez dziesięć minut.

Woda powinna przybrać mocno mleczny odcień. Odcedź ryż i przełóż go do innego naczynia. Aby wzbogacić wodę ryżową dodaj do niej jedną lub dwie krople ulubionego olejku eterycznego.

Po umyciu włosów szamponem opłucz je wodą ryżową wmasowując ją w skórę głowy. Pozostaw tak na pięć do dziesięciu minut. Dokładnie spłucz włosy i poddaj zwyczajowej stylizacji.

Wykonuj tę czynność raz lub dwa razy w tygodniu. Zauważysz, że twoje włosy będą bardziej miękkie i mocniejsze!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama