Reklama

Kilka sposobów na to, by mieć rano piękne włosy

Jeśli sądzisz, że to niemożliwe, żeby mieć piękne włosy zaraz po przebudzeniu, mylisz się! Zebraliśmy kilka najbardziej skutecznych sposobów, dzięki którym obudzisz się z wspaniałymi włosami. Wypróbuj je, a będziesz miała włosy jak dziewczyny z reklam szamponów!

Przed zastosowaniem poniższych sposobów warto znać kilka podstawowych reguł:

Nie należy kłaść się do łóżka z mokrymi włosami, gdyż wówczas łatwo się łamią.

Podczas używania suszarki warto włączać zimny nawiew. Pozwala to uniknąć puszenia się włosów. Nie suszy się też nigdy włosów do samego końca – zostawiamy je lekko wilgotne, by same doschły.

Przed położeniem się do łóżka czeszemy włosy.

Sposób cięcia włosów powinien pozwolić nam na szybkie ułożenie fryzury.

Dbamy o włosy codziennie.

Uczesz warkocz przed położeniem się spać

Splatając włosy w warkocz przed położeniem się do łóżka chronimy je przed puszeniem się i elektryzowaniem, a także unikamy ich plątania się. Włosy przed uczesaniem powinny być suche lub tylko lekko wilgotne. Warkocz nie może być zbyt ciasny.

Nałóż na końcówki włosów odrobinę oleju kokosowego

Olej kokosowy nałożony na końcówki przeciwdziała elektryzowaniu się włosów i nadaje im blask. Ważne jest przy tym, by olej nałożyć tylko na końcówki i omijać skórę głowy.

Zainwestuj w jedwabne poduszki

Spanie w satynowej lub jedwabnej pościeli zmniejsza tarcie, które może powodować łamanie się włosów, plątanie się końcówek i wypadanie włosów. Dobrym pomysłem jest też przewiązanie włosów jedwabną apaszką przed pójściem spać – zapobiegnie to puszeniu się włosów w ciągu dnia.

Przed położeniem się spać nałóż na włosy niewielką ilość żelu z aloesu

Wymieszaj niewielką ilość żelu z aloesu z wodą mineralną i wlej w ten sposób wykonaną odżywkę do butelki ze spryskiwaczem. Aloes jest doskonałym środkiem nawilżającym suche końcówki włosów i zapobiegającym ich puszeniu się.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama