Reklama

Kilka sposobów na to, aby twoje włosy były piękne każdego dnia

Twoje włosy przechodzą serię zabiegów stylizujących po to, abyś pięknie wyglądała i dobrze czuła się w swojej fryzurze. Jeśli każdego dnia myjesz włosy szamponem, następnie suszysz gorącym powietrzem, szczotkujesz, nakładasz piankę, lakier i inne preparaty, to po pewnym czasie twoje kosmyki mogą być uszkodzone i pozbawione blasku. Naturalnie końcówki włosów się rozdwajają, jednak codzienna stylizacja znacznie przyspiesza ten proces i sprawi, że włosy wręcz się kruszą. Co zrobić, jeśli chcemy zapuścić długie włosy, a codziennie męczymy je suszarką czy prostownicą? Najlepiej przestać popełniać najczęstsze błędy, które pojawiają się podczas pielęgnacji włosów.

Za dużo odżywki

Często osoby, które nakładają na włosy odżywki skarżą się, że ich włosy są ciężkie i przetłuszczone. W rzeczywistości włosy najbardziej zniszczone są na końcówkach i to one potrzebują odżywienia. Stosowanie odżywki na całą długość włosów jest po prostu bez sensu. Nakładaj odżywkę mniej więcej od połowy włosów w dół i zobaczysz od razu, że twoje końcówki są odżywione, a włosy przy skórze głowy nie przetłuszczone. Jest to świetny sposób, aby oszczędzić pieniądze, ponieważ zużywając mniej produktu, na dłużej przedłużymy żywotność odżywki.

Uważaj na słońce

Uszkodzenia włosów spowodowane są nadmierną ekspozycją na słońce i mogą doprowadzić do suchej, swędzącej skóry głowy, jak również do łamliwości włosów. Dobra wiadomość jest taka, że uszkodzenia spowodowane promieniami UV łatwo usunąć. Spróbuj oprzeć się pokusie drapania skóry głowy i wypłucz włosy octem. Można również spróbować myć włosy i skórę głowy specjalnym szamponem na podrażnioną skórę głowy.

Mycie włosów każdego dnia

Generalnie włosy powinno się myć wtedy, kiedy potrzeba; czyli co 2-3 dni. Codzienne mycie włosów powoduje wypłukanie naturalnych olejów, które pomagają chronić włosy i zachować ich naturalny blask. Ponadto codzienne mycie włosów sprawi, że farbowane włosy będą matowe i szybciej wypłuczemy pigment. Jeśli musisz codziennie myć włosy, spróbuj suchego szamponu, który świetnie sprawdzi się w pielęgnacji przetłuszczających się włosów.

Suszenie włosów zbyt wysoką temperaturą

Wiele nowoczesnych urządzeń do stylizacji włosów ma regulację temperatury oraz specjalne dyfuzory, które nie niszczą włosów. Niestety wielbiciele starych suszarek nie mają możliwości regulacji temperatury nawiewu i suszą mokre włosy gorącym powietrzem, powodując uszkodzenia struktury włosa. Dlatego tez zaleca się, aby zaraz po umyciu głowy nastawić suszarkę na najniższy stopień ciepłego nawiewu i stopniowo zwiększać. W ten sposób unikniemy spalenia włosów.

Szczotkowanie włosów, kiedy są mokre

Kosmyki włosów są znacznie słabsze, gdy są mokre, dlatego też największym błędem jest rozczesywanie mokrych włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest rozczesanie włosów przed kąpielą, a po kąpieli odczekanie około godziny, aby włosy podeschły. Jeśli masz problem z rozczesaniem włosów, użyj odżywki w sprayu, która pomoże rozczesać nawet największy kołtun.

Używaj szamponu przeznaczonego do twojego rodzaju włosów

Środki myjące, takie jak właśnie szampony zawierają siarczany i parabeny, które są szkodliwe dla naszej skóry głowy oraz dla naszego zdrowia. Dlatego też staraj się używać naturalnego szamponu pozbawionego wszelakich substancji chemicznych. Właściwy szampon pozwoli zachować naturalny blask i świeżość włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama