Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby

O mocnych, gęstych i lśniących włosach marzy każda kobieta i niejeden mężczyzna. Czujemy się wówczas bardziej atrakcyjni, a nasze włosy są oznaką witalności i zdrowia. Obecnie znajdziemy na rynku sporo kosmetyków zwiększających objętość naszych włosów, jednak po ich zastosowaniu okazuje się, że włosy nadal są cienkie i oklapnięte. Gdzie szukać pomocy? W domowych sposobach, które często są dużo bardziej skuteczne niż kosmetyki z popularnych drogerii. Oto kilka z nich.

Spanie w spiętych lub splecionych włosach

Sprawdzonym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest plecenie lub spinanie ich przed snem. Dlaczego? Gdy włosy są spięte, nie plączą się i nie deformują. W efekcie nie musimy męczyć się z ich rozczesywaniem. Nie ciągniemy ich, zatem włosy nie wypadają.

Odpowiednie strzyżenie

W uzyskaniu większej objętości włosów, pomoże nam również odpowiednio dobrana fryzura i profesjonalne strzyżenie. Fryzury optycznie zwiększające objętość włosów to m.in. boby, krótkie cieniowane, trwała - fale lub loki, a także koloryzacja - balejaż. Warto pamiętać również o regularnym podcinaniu włosów.

Maska z jajka i olejku rycynowego

Jeśli marzymy o gęstych i mocnych włosach, nie możemy zapomnieć również o stosowaniu naturalnych kosmetyków. Jednym z nich jest maska z olejku rycynowego i jajka, która wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy jednocześnie zwiększając ich objętość. Jak przygotować maskę? To bardzo proste. Wystarczy dokładnie zmieszać wyparzone jajko z kilkoma kropelkami olejku rycynowego. Maskę pozostawiamy na włosach na 15 minut, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Tapirowanie

Tapirowanie to prosty trik, dzięki któremu włosy wyglądają na bardziej gęste. Tapirowanie najlepiej wykonać przed imprezą, a następnie nanieść na włosy niewielką ilość lakieru do włosów. Nie zaleca się stosować tej metody codziennie, ponieważ niszczy i osłabia włosy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama