Reklama

Jak zrobić serum na porost włosów z rumianku i rozmarynu?

Próbowałaś już wszystkiego na szybszy porost włosów. Marzyłaś również by były grube i lśniące. Jesteś zawiedziona tak rozreklamowanymi produktami do włosów. Wiele z nich zawiera szkodliwe i drażniące składniki. Warto skierować swój wzrok ku naturalnym produktom takim jak rumianek lub rozmaryn. Dowiedz się, jak przygotować serum na porost włosów na bazie tych ziół.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 2 torebki herbaty rumiankowej

* ½ lub 1 łyżeczka suchych liści rozmarynu

* 1 szklanka wody

Rumianek łagodzi i uspokaja podrażnioną skórę. Rozjaśnia włosy i nadaje im blask. Jeśli nie chcesz zmieniać koloru swoich włosów, nie stosuj serum przed ekspozycją na silne światło słoneczne.

Rozmaryn dezynfekuje, odtruwa i odświeża skórę głowy. Poprawia też ukrwienie skóry, zapewniając dostarczanie odżywczych składników w jej głębsze warstwy.

Zagotuj szklankę wody. Przelej do słoika i zaparz w niej 2 torebki herbaty rumiankowej. Pozostaw ja do ostygnięcia.

Liście rozmarynu i zmiel je lub zmiażdż tak drobno, jak tylko możesz. Pomóż sobie moździerzem. Rozdrobiony rozmaryn wsyp do słoika z herbatą rumiankową. Pozostaw herbatę na noc, by nabrała mocy. Na drugi dzień odcedź rozmaryn przez gazę lub gęste sito. Pozostały płyn przelej do małej buteleczki z atomizerem.

Gdy płyn jest już gotowy, spryskaj nim wilgotne włosy. Wmasuj miksturę we włosy i w skórę głowy. Mikstura jest lekka i nietłusta. Nie musisz jej spłukiwać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama