Reklama

Jak zrobić nalewkę z liści orzecha na wzmocnienie i wypadanie włosów?

Dla osób z problemem wypadania włosów najlepszym sposobem jest nalewka z liści orzecha. Nalewka regeneruje i przywraca włosom zdrowy wygląd. Jeśli pragniesz, by twoje odzyskały siłę i piękny wygląd przygotuj nalewkę z liści orzecha. Przepis oraz instrukcję stosowania nalewki znajdziesz w naszym artykule.

Reklama

Aby przygotować nalewkę dobrej jakości należy wysuszyć liście jak najszybciej po zbiorach. Wykładamy liście cienką warstwą z dala od światła słonecznego. Najlepsze liście orzecha na nalewkę to młode, silne liście z końca gałęzi. Liście orzecha zawierają wiele czynnych substancji, które regenerują włosy. W liściach znajdziemy witaminę C, która nadaje blask włosom.

Przepis na nalewkę z liści orzechów

Potrzebować będziesz: 30 g liści orzecha dobrze wysuszonych (2-3 łyżki suszonych liści), 150 ml dowolnego rodzaju alkoholu oraz 100 ml wody źródlanej (czystej wody). Liście pokrusz w palcach na drobne cząstki. Wsyp do słoika i zalej je alkoholem i wodą. Nalewkę zostaw do zmacerowania na 2 tygodnie. Pamiętaj o potrząsaniu słoikiem 2-3 razy dziennie. Po zakończeniu maceracji, przecedź nalewkę przez gazę i wstaw ją na kolejne 5-6 dni do lodówki. Przechowuj nalewkę w szklanych butelkach. Okres jej ważności to 2 lata od daty przygotowania.

Jak stosować nalewkę?

Po umyciu włosów przygotuj płukankę z 10-12 kropli nalewki na 1 litr wody. Dobrze rozmieszaj nalewkę, ponieważ jest ona bardzo silna. Opłucz głowę i włosy płukanką, a następnie masuj skórę głowy. Po 8-10 płukaniach włosów w nalewce zauważysz efekt. Włosy będą znacznie silniejsze, odzyskają witalność i zdrowie. Dodatkowa korzyści będzie widoczna na siwych włosach, które staną się ciemniejsze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama