Jak zrobić domowy szampon oczyszczający włosy?

W mediach pojawia się coraz więcej informacji o szkodliwych substancjach dodawanych do kosmetyków. Wiele z nich znajduje się również w szamponach do włosów. Co więcej, pełne silikonów i chemicznych dodatków szampony obciążają włosy i wywołują reakcje alergiczne, w tym łupież. Czy jesteśmy skazani na eksperymentowanie z niewiele różniącymi się od siebie produktami z półek drogerii? Nie. W prosty sposób możemy sami zrobić domowy szampon oczyszczający włosy. A będziemy do tego potrzebować zaledwie kilku naturalnych składników.

Soda oczyszczona usuwa brud i sebum z włosów, dzięki czemu są one w stanie wchłonąć wilgoć. Ocet jabłkowy zatrzymuje wilgoć w środku sprawiając, że włosy są nawilżone, gładkie i miękkie. Stosując tę metodę wystarczy myć włosy 2-3 razy w tygodniu, ponieważ nie przetłuszczają się one tak jak w przypadku zastosowania zwykłych szamponów i pozostają miękkie, świeże i czyste nawet przez kilka dni.

Zmieszaj 1 część sody oczyszczonej z 1 częścią wody (np. 1 łyżka sody na 1 łyżkę wody). Ocet jabłkowy również rozcieńcz z wodą w proporcji 1:1.

Zwilż włosy wodą i umyj je wmasowując w nie oraz w skórę głowy papkę z sody oczyszczonej. Dokładnie spłucz sodę.

Teraz polej włosy rozcieńczonym octem jabłkowym, wmasowując płukankę w skórę głowy. Ocet również dokładnie spłucz. Nie przejmuj się jego zapachem. Po paru chwilach całkowicie się ulotni.

Myj włosy w ten sposób co 3-4 dni. Daj im kilka tygodni, by przyzwyczaiły się do nowej rutyny. Zobaczysz jak wspaniale ci się za to odwdzięczą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama