Reklama

Jak zrobić domowy suchy szampon?

Suche szampony znane są już i stosowane od ponad 40 lat. Pochłania on nadmiar sebum i ułatwia układanie włosów w dowolną fryzurę. Niestety nie nadaję się do codziennego stosowania. Szampon chwilowo maskuje przetłuszczanie się włosów, a następnego ranka włosy trzeba umyć zwykłym szamponem. W wyjątkowych sytuacjach warto go mieć przy sobie, gdy nie ma czasu odświeżyć się przed ważną wizytą, spotkaniem. Spróbuj sporządzić go w domowy naturalny sposób.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1 łyżka proszku z maranty

* kakao

Do miseczki wsyp łyżkę proszku z maranty. Dodaj niecałą łyżeczkę kakao. Jeżeli masz włosy blond pomiń całkowicie kakao. W zależności od koloru włosów dodawaj odpowiednią ilość kakao.

Znajdź grzebień. W palce weź szczyptę proszku i rozsyp w przetłuszczone miejsca. Najbliżej skóry głowy, od ich korzeni. Palcami wetrzyj proszek tak by nie było go widać na włosach. Używając grzebienia rozprowadź po ich długości.

Przeczesz i ułóż włosy w dowolną fryzurę. Stosuj szampon w wyjątkowych sytuacjach. Używanie go na co dzień nie jest polecane. Brud na włosach dalej pozostaje, a przy kolejnych aplikacjach będzie się nawarstwiał.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama