Reklama

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Elektryzowanie się włosów to dość częsty problem, zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest suche. Zjawisko to sprawia, że włosy żyją własnym życiem i żaden sposób nie chcą się podporządkować. Każda próba ingerencji kończy się ich opadnięciem i przyklejeniem się do twarzy, szyi lub ubrania, zwłaszcza gdy masz długie włosy. Odpowiednia pielęgnacja o dobrze nawilżone włosy pozwoli zapobiec elektryzowaniu się włosów. Jeśli jesteś pośród osób, które nie radzą sobie z tym problemem, kilka tych sposobów powinno ci pomóc.

Odżywka

Jak już wspominaliśmy, im lepiej nawilżone włosy, tym mniej musisz borykać się z elektryzowaniem się włosów. Prostym sposobem na ten problem jest przygotowanie balsamu. Potrzebujesz małej buteleczki ze atomizerem. Nalej odrobinę wody do buteleczki i dodaj 1-2 krople odżywki do włosów. Zakręć nakrętkę i mocno potrząśnij, aby składniki połączyły się. Takim balsamem spryskaj elektryzujące się włosy. Buteleczkę miej zawsze pod ręką.

Lakier do włosów

Lakier do włosów to kolejny fajny sposób na radzenie sobie z elektryzującymi się włosami. Sprawi on, że włosy skleją się i nie będą ulegać napięciu statycznemu. Jeśli nie jesteś zwolenniczką lakierów do włosów, odpowiadający mu środek możesz zrobić w domu. Potrzebujesz tylko: 1 łyżeczki warzywnej gliceryny oraz 30 ml wody różanej. Dodaj glicerynę do wody różanej i wymieszaj razem. Przelej do buteleczki z atomizerem. Gliceryna świetnie zatrzymuje wilgoć wewnątrz włosa i utrzymuje włosy na miejscu. Woda różana natomiast sprawi, że włosy będą miękkie i pachnące.

Mgiełka do włosów

Wszystko co musisz zrobić, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, należy utrzymać włosy nawilżone. Dodatkowy ładunek elektryczny nie gromadzi się na mokrych włosach. Dlatego należy zaopatrzyć się w mgiełkę do włosów, która jest bardzo skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Taką mgiełką może stać się zwykła woda. Wystarczy przelać ją do małej buteleczki z atomizerem i spryskać włosy w razie konieczności. Używaj oszczędnie, przecież nie chcesz mieć mokrych włosów zwłaszcza w zimny dzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama