Reklama

Jak zadbać o swoje włosy?

Wiele osób na pewno zastanawia się jak zadbać o włosy, aby były gęste, mocne i lśniące. Stosowanie różnych preparatów, które mają za zadanie wspomóc włosy często kończy się tylko i wyłącznie wydatkiem ogromnej sumy pieniędzy na kosmetyki, które i tak nie działają. Niekiedy fryzjerzy oferują nam różne preparaty, których ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet trzystu złotych! Są to ogromne kwoty pieniędzy, które tak naprawdę wyrzucamy w błoto, ponieważ efekt jakiegokolwiek zabiegu fryzjerskiego nie trwa dłużej jak dwa-trzy miesiące. Co więc możemy zrobić, aby nasze włosy były zdrowe i błyszczące? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Reklama

Soda oczyszczona

Najbardziej kontrowersyjnym sposobem w oczyszczaniu włosów jest stosowanie rozcieńczonej sody oczyszczonej. Dlaczego? Ponieważ większość osób twierdzi, że jest ona zbyt szkodliwa i powoduje uszkodzenia włosów. Są jednak zwolennicy tej metody, którzy upierają się przy tym, że metoda ta, jest całkowicie bezpieczna dla struktury włosa. Jest to metoda dobra dla osób, które mają problem z mocno przetłuszczającymi się włosami. Nie stosuj sody, jeśli twoje woje włosy są suche i zniszczone.

Glinka bentonitowa

Glinka bentonitowa, znana jest również pod nazwą montmorylonit znana jest ze swoich drogocennych właściwości leczniczych na całym świecie. Jej złoża w naszym kraju znajdują się w Karpatach oraz okolicy Kielc i jest ona w 100 procentach surowcem naturalnym, który świetnie sprawdza się w pielęgnacji włosów. Glinki można używać do każdego rodzaju włosów, jednak dobrze jest zwrócić uwagę na włosy suche, ponieważ mogą stać się podatne na uszkodzenia podczas stylizacji. Najlepiej jest rozcieńczyć glinkę w wodzie i wymieszać w niewielkiej buteleczce, można ją śmiało stosować jak szampon.

Mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie jest w 100 procentach naturalne oraz czyste i zawiera wyłącznie naturalne składniki oraz glicerynę pochodzącą wprost z natury! Jest ono świetną alternatywą dla osób, które mają delikatną skórę, skłonną do podrażnień. Mydło jest łagodne dla skóry głowy, dzięki temu nie spowoduje powstania łupieżu. Mydło kastylijskie najprościej rozpuścić w niewielkiej ilości wody i porządnie wymieszać, a następnie płukać nim włosy.

Aloes i miód

Mieszanka aloesu i miodu to kolejna mieszanka nawilżająca, która jest dość popularna wśród kobiet. Idealnie sprawdza się u osób, które mają suche i zniszczone włosy potrzebujące dogłębnego nawilżenia. Żeby zrobić maseczkę z miodu i aloesu, wystarczy tylko wymieszać połowę ilości aloesu z połową miodu i umyć tym włosy. Niestety maseczka ta nie sprawdza się jako szampon, dlatego warto stosować równocześnie jakiś środek oczyszczający, taki jak na przykład soda oczyszczona.

Surowej jajko

Jest to stara metoda stosowana pewnie jeszcze przez nasze prababcie. Może i ta metoda jest dość stara, jednak bardzo skuteczna. Jajko pomaga uzupełnić poziom białka we włosach od zewnątrz, dzięki temu włosy są mniej podatne na uszkodzenia. Stosowanie tej metody raz w miesiącu spowoduje, że Twoje włosy będą błyszczące i pełne blasku. Jedynym minusem tej metody jest to, że po nałożeniu jajka na włosy, musimy je spłukać zimną wodą co jak wiadomo nie jest zbyt przyjemne. Użycie gorącej wody mogłoby się skończyć usmażeniem jajecznicy na głowie, czego nie chcemy. Niektórzy ludzie twierdzą, że po zastosowaniu tej metody włosy pachniały surowym jajkiem. Nawet jeśli to prawda to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować olejek eteryczny po zabiegu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama