Reklama

Jak wzmocnić włosy za pomocą liści curry?

Twoje włosy rosną wolno i spora ich ilość wypada? Mamy dla ciebie proste rozwiązanie. Do przywrócenia mocy i siły włosom potrzebujesz tylko jednego składnika – liście curry. W dalszej części artykułu dowiesz się jak przygotować i stosować tonik i maseczkę z liści curry.

Liście curry to magazyn substancji odżywczych i pierwiastków śladowych. Stosuje się je jako środek moczopędny, znieczulający, przeciwgrzybiczy, jak również do pielęgnacji włosów. Dzięki zastosowaniu liści curry na włosy, rosną one szybciej i stają się grubsze i mocniejsze.

Tonik z liści curry

Do przygotowania toniku potrzebujesz 2-3 suchych liści curry oraz 200ml wody. Zanurz liście w ciepłej wodzie. Gdy liście zmiękną, woda nabędzie zielonkawy odcień. Wówczas można rozpocząć procedurę. Umyj włosy delikatnym szamponem, a następnie nałóż tonik na włosy, wmasowując go przez 15 minut. Po masażu, zmyj tonik z włosów ciepłą wodą. Dla zmaksymalizowania efektu, zastosuj maseczkę z liści curry i oleju kokosowego.

Maseczka z liści curry

Do małej miseczki nałóż 3 łyżki oleju kokosowego oraz 2-3 liście curry. Umieść miseczkę nad kąpielą wodną i ogrzewaj mieszaninę. Gdy liście staną się czarne, zdejmij miseczkę znad kąpieli. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na całej długości włosów i trzymaj ją przez około godzinę. Następnie należy umyć włosy delikatnym szamponem. Maseczką nakładaj na włosy dwa razy w tygodniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama