Reklama

Jak wyprostować włosy przy pomocy mleka?

Procesy chemiczne, którym poddawane są włosy podczas prostowania, mogą uszkadzać nie tylko kosmyki, ale także skórę głowy. Ratunkiem dla suchych i trudnych do ułożenia włosów może być mleko. Dzięki proteinom staną się mocniejsze, bardziej wygładzone i lśniące oraz mniej podatne na złamania i rozdwajanie.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

Wszystko czego potrzebujesz to mleko, lub mleko w proszku, woda, grzebień, szampon, odżywka, ręcznik, suszarka oraz okrągła szczotka.

Umyj i wysusz włosy tak jak zawsze. W zależności od struktury oraz stopnia zniszczenia włosów mleko może być nakładane na suche lub lekko wilgotne włosy, a także na skórę głowy. Pozwoli to na odżywienie suchych i łamliwych włosów oraz ich wygładzenie aż do następnego mycia.

Przed myciem włosów spryskaj suche włosy 1/3 szklanki mleka, a następnie wmasuj u nasady i odczekaj 15-20 minut. Przed spłukaniem rozczesz włosy, używając grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Następnie wypłucz je, a potem umyj szamponem oraz nałóż odżywkę. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu mleka na włosach, opłucz je ponownie po zastosowaniu odżywki.

Odczekaj, aż włosy wyschną lub osusz je ręcznikiem. Spryskaj czyste, lekko wilgotne włosy mlekiem. Aby uzyskać efekt gładkich i lśniących włosów wysusz je, używając w tym celu okrągłej szczotki.

Zamiast normalnego mleka możesz użyć mleka w proszku. Wystarczy, że zmieszasz 1/4 szklanki mleka w proszku z zimną wodą - tak, aby utworzyła się jednolita masa. Następnie powstałą pastę wmasuj we włosy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama