Reklama

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy?

Jeśli interesuje cię stosowanie produktów naturalnych tak w swoim otoczeniu domowym, jak i dla samej siebie, słyszałaś już pewnie o occie jabłkowym. Tą substancję można wykorzystywać na wiele sposobów - w tym, jako znakomity płyn do płukania włosów.

Reklama

Zalety używania octu jabłkowego do pielęgnacji włosów

Jakich korzyści możesz oczekiwać:

  • Zrównoważenie odczynu pH włosów i skóry czaszki bez wymywania naturalnych olejów. Wiele szamponów i produktów pielęgnacji włosów zawiera składniki, które niszczą odczyn pH włosów tak, że stają się kruche i łamliwe.
  • Naprawa uszkodzeń powodujących rozdwajanie się włosów, dzięki czemu włosy są miękkie i przyjemne w dotyku.
  • Wspomaganie regeneracji suchej skóry głowy. Jeśli borykasz się z łupieżem lub podobną niedogodnością, która wywołuje szorstkość i swędzenie skóry, ocet jabłkowy na pewno pomoże. Jego działanie polega na zwalczaniu bakterii i grzybów, które mogę być odpowiedzialne za problemy skórne na głowie.
  • Wspomaganie porostu włosów. Ocet jabłkowy poprawia krążenie, dzięki czemu wzmocnione zostają mieszki i cebulki włosa. Dodatkowo, roztwór wypłukuje martwe i złuszczone fragmenty naskórka oraz inne zanieczyszczenia, które blokują pory i hamują wzrost włosów.

Jak stosować ocet jabłkowy

Odpowiedni produkt jest podstawą powodzenia kuracji. Dobry ocet jest przejrzysty, jasnobrązowy, z osadem na dnie butelki. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć butelkę, aby pobudzić osad, zwany też „matką”. Zawiera on enzymy, mikroorganizmy i minerały, które mają dobroczynne działanie wzmacniające.

Przyrządzając roztwór wymieszaj jedną część octu z pięcioma częściami wody. Nasącz roztworem włosy i pozwól im wypocząć przez parę minut, następnie dokładnie spłucz. Regularne powtarzanie tego prostego zabiegu sprawi, że po kilku tygodniach twoje włosy staną się jedwabiście gładkie i nie będą się przetłuszczały.

Potrzeba czasu

Pamiętaj, że minie jakiś czas zanim przestawisz się na ten nowy sposób mycia i pielęgnacji włosów. Skóra głowy musi przywyknąć do tej nowej metody. Popularne szampony niestety wymywają naturalne oleje z twoich włosów, co powoduje wzmożenie ich produkcji.

Kiedy przestajesz używać szamponu, wysoka produkcja olejów nie wygasa natychmiast - lecz stopniowo, w okresie kilku tygodni. Niestety, jest to jedna z przyczyn, dla której wiele osób zniechęca się i rezygnuje z stosowania płukanek octowych. Ale jeśli wytrwasz w determinacji, szybko zauważysz, że produkcja olejów normalizuje się i jest mniejsza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama