Reklama

Jak pielęgnować włosy bez używania kosmetyków?

Wszyscy chcą, aby ich włosy były piękne i zadbane. Wielu z nas wydaje fortunę na drogie kosmetyki do ich pielęgnacji, które jednak zawierają duże ilości chemikaliów, a ich długotrwałe stosowanie niszczy zdrowie włosów i skóry. Badacze odkryli, że piękne włosy można uzyskać, stosując proste domowe metody, które nie niosą ze sobą ryzyka. Wskazówki te zaoszczędzą wam wiele czasu i pieniędzy, a dodatkowo nadadzą waszym włosom naturalny odcień i żywotność.

Reklama

Cytrusy zamiast farby

Jeśli chcesz, aby twoje włosy były jasne i pełne blasku, nie musisz stosować farb czy szamponów rozjaśniających. Zmieszaj sok z pomarańczy z sokiem z cytryn w jednakowych proporcjach, nałóż na włosy i nie spłukuj. Tym sposobem chronisz włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV i sprawiasz, że nabiorą jasnego połysku.

Oliwa z oliwek na usuwanie kleju

Jeśli skorzystałaś z zabiegu zagęszczania włosów, po usunięciu dodatkowych pasemek w twoich włosach pozostanie klej. Nie stosuj chemikaliów, aby go usunąć – zamiast tego użyj oliwy z oliwek. Nalej kilka kropli oliwy na klej i pozostaw przez 20 minut. Oliwa zmiękczy klej, który teraz będzie można z łatwością usunąć, nie robiąc przy tym krzywdy włosom.

Słodzik na zniszczone farbowaniem włosy

Częste używanie farb do włosów niszczy strukturę włosa, dodatkowo zawarte w nich substancje chemiczne mają wysokie pH, które jest szkodliwe dla skóry. Słodzik, który nie zawiera chloru, neutralizuje pH farb. Dodaj około dwie łyżeczki dobrej jakości słodzika do farby do włosów i zastosuj ją jak zawsze. Dzięki temu farba nie zniszczy włosów i nie podrażni skóry.

Sok pomidorowy

Jeśli często chodzisz na basen i twoje włosy mają styczność z chlorem, po jakimś czasie mogą nabrać zielonkawego odcienia. W tym przypadku pomoże ci sok pomidorowy. Ugnieć świeże pomidory i zastosuj otrzymaną pastę na włosy podobnie jak szampon. Wmasuj ją, odczekaj 20 minut, a następnie spłucz. Zielonkawe zabarwienie zniknie, a twoje włosy odzyskają naturalne piękno.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama