Reklama

​Jak odżywić i upiększyć włosy? Oto maseczki na szorstkie i suche pasma

Mycie włosów w gorącej wodzie, zbyt częste używanie suszarki i prostownicy, nieodpowiednio dobrane kosmetyki - to najczęstsze błędy, które są popełniane w pielęgnacji włosów. By te ostatnie były zdrowe i lśniące, warto nie tylko wyeliminować zgubne nawyki, ale także sięgnąć po maseczki oparte na naturalnych składnikach. Zawarte w nich substancje biologicznie czynne poprawią kondycje włosów i sprawią, że będą lśniące i przestaną się rozdwajać.

Reklama

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów - lepiej ich unikaj

W ofercie sklepów dostępnych jest mnóstwo kosmetyków, takich jak szampony, maseczki czy odżywki, których zadaniem jest poprawa kondycji włosów.  Zanim jednak zostaną wykorzystane w regularnej pielęgnacji, warto wyeliminować z codziennej rutyny te czynności i nawyki, które włosom nie służą. Bardzo szkodzi im m.in. mycie w gorącej wodzie. Jeśli włosy spłucze się chłodnym strumieniem, kosmyki będą bardziej lśniące i przestaną się puszyć. Przy każdym myciu warto także zadbać o masaż skóry głowy wykonywany okrężnymi ruchami. Ten prosty zabieg sprawi, że substancje biologicznie czynne zawarte w kosmetykach będą działać lepiej i wzmocnią cebulki włosów. 

Zgubny wpływ na włosy ma ich nadmierne suszenie bądź prostowanie. Gorące powietrze niszczy strukturę włosów, przyspiesza ich rozdwajanie i wypadanie. Przy czesaniu włosów trzeba zadbać także o to, by nie szarpać kosmyków. 

Jak wzmocnić włosy?

Jeśli włosy stracą blask, staną się suche i zaczną wypadać, warto sięgnąć nie tylko po odżywcze szampony, ale i maseczki. W przypadku tych ostatnich warto wykorzystać nie tylko gotowe rozwiązania, ale i domowe mikstury oparte na w pełni naturalnych składnikach. Zawarte w nich substancje aktywne biologicznie wzmocnią strukturę włosa i poprawią ich kondycję. 


Maseczka z oliwy nabłyszczy i zmiękczy włosy


Doskonałym rozwiązaniem w przypadku suchych i matowych włosów jest domowa maseczka na bazie oliwy. Doskonale nabłyszczy włosy i sprawi, że będą miękkie w dotyku. Zabieg jest banalny w wykonaniu. Wystarczy wlać do miseczki pięć łyżek oliwy; starannie nanieść ją na włosy na ich całej długości; nałożyć na włosy stary ręcznik i zrobić z niego turban. By uzyskać najlepsze rezultaty, trzeba pozwolić działać oliwie. Po około piętnastu minutach maseczkę trzeba spłukać ciepłą wodą i umyć włosy klasycznym sposobem.  

Maseczka z cytryny i octu na szorstkie i matowe włosy

W pozbyciu się problemu matowych i szorstkich włosów pomoże także maseczka na bazie cytryny i octu. Do jej przygotowania potrzebny jest sok wyciśnięty z dwóch cytryn oraz dwie łyżki octu. Składniki trzeba starannie połączyć. Gotową miksturę należy wetrzeć we włosy i zostawić je na nich na około dwie minuty. Po tym czasie maseczkę trzeba spłukać wodą i umyć włosy tradycyjną metodą. 

Maseczka z żółtek i soku z cytryny skutecznie nawilży włosy

Maseczka na bazie żółtek jaj oraz soku cytryny doskonale odżywi i nawilży włosy. Recepturę maseczki warto wzbogacić odrobiną oliwki dla dzieci. Dzięki temu zyska bardzo przyjemny zapach. Do przygotowania maseczki potrzebny jest sok z jednej cytryny, dwa żółtka jaj oraz dwie łyżki oliwki. Wszystkie składniki trzeba starannie zmieszać. Gotową maseczką należy dokładnie nanieść na włosy i pozwolić jej działać przez trzydzieści minut. Po tym czasie włosy trzeba spłukać ciepłą wodą, a następnie umyć z wykorzystaniem szamponu. Już po pierwszym użyciu maseczki włosy będą pięknie nawilżone.

 Zobacz nowe artykuły w promocyjnych cenach na ding.pl


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama