Reklama

Jak naturalnym sposobem rozjaśnić włosy?

Nie jesteś zadowolona ze swego koloru włosów? Zdjęcie na opakowaniu farby do włosów obiecywało inny kolor? Nic straconego, tymi domowymi sposobami możesz bezpiecznie rozjaśnić włosy. Poznaj dwa domowe sposoby z użyciem cynamonu i sody na rozjaśnienie włosów.

Reklama

Cynamon może służyć do odbarwiania włosów. Jednak nie spodziewaj się efektów od razu. Maseczkę na włosy z cynamonu, którą przygotujesz musisz nałożyć przynajmniej trzy razy, aby rozjaśnić kolor włosów.

Cynamon

Zmieszaj 4 łyżki cynamonu z taką ilością wody, która pozwoli uzyskać konsystencję pasty. Na mokre włosy nanieś odżywkę do włosów i zostaw ją na 5 minut. Następnie nałóż pastę z cynamonu. Wetrzyj pastę od nasady aż po końcówki włosów. Zawiń głowę folią i pozostaw na 4-5 godzin. Umyj i wypłucz włosy dokładnie. Za kilka dni powtórz procedurę. Zauważysz, że włosy zmieniły swój odcień na jaśniejszy niż poprzedni.

Soda

Do przeprowadzenia tej procedury potrzebujesz: sodę, szampon przeciwłupieżowy i odżywkę do włosów. Po pierwsze umyj włosy szamponem przeciwłupieżowym. Dokładnie spłucz włosy. Zmieszaj równe ilości sody i szamponu, aż do uzyskania jednolitej mieszanki. Delikatnie wmasuj pastę we włosy i pozwól jej działać przez 10 minut. Spłucz maseczkę z włosów i umyj ponownie szamponem. Wreszcie użyj odżywki do włosów, której nie należy spłukiwać. Ten rodzaj odżywki odpowiednio nawilży włosy. Jeśli kolor włosów nie zmieni się po pierwszym razie, powtórz procedurę 2-3 razy w ciągu kilku dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama