Reklama

Jak myć włosy glinką?

Szukasz alternatywy dla produktów do włosów, które są dostępne na rynku? Obawiasz się zawartych w szamponach i odżywkach substancji chemicznych lub kosmetyki, których używasz, pogarszają tylko stan twoich włosów? Nie ważne, jaka jest przyczyna, ale możesz być zaskoczona, dowiadując się, że sekretem naturalnej pielęgnacji włosów jest rzecz, którą jako ostatnią chciałabyś nałożyć na włosy, czyli glinka. Glinka zawiera minerały mające ścierne właściwości, które oczyszczają oraz chronią twoje włosy poprzez ścieranie z nich olejków. Dzięki temu włosy i skóra głowy nie są uszkadzane przez substancje chemiczne zawarte w kosmetykach. Ciekawi cię jak zastosować taką pielęgnację? Oto co musisz wiedzieć, aby wypróbować szampon z glinki.

Reklama

Glinka Rhassoul

Glinka Rhassoul jest delikatna i ma właściwości nawilżające. Zawiera ona dużą ilość krzemionki (58%), która pomaga w rozczesywaniu włosów i sprawia, że są łatwiejsze w okiełznaniu. Jeśli twoje włosy są cienkie, łamliwe i podatne na wysuszenia, to glinka Rhassoul może być odpowiednim dla ciebie wyborem. Jednak jeśli twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się lub potrzebują dużego oczyszczania, to ten rodzaj glinki może być dla nich za słaby.

Glinka bentonitowa

Glinka bentonitowa jest mocniejsza i bardziej wysuszająca niż glinka Rhassoul. Dlatego też jest ona właściwa dla osób, których włosy są przeciążone składnikami zawartymi w komercyjnych kosmetykach (takich jak lakier do włosów czy pianki) lub jeśli mają tendencję do przetłuszczania. Jeśli twoje włosy są cienkie lub suche, to ten rodzaj glinki może być dla ciebie zbyt mocny.

Jak myć włosy glinką?

Aby umyć włosy glinką, najpierw musisz ją wymieszać. Ilość, jakiej potrzebujesz zależy od długości twoich włosów: dla średniej długości prostych włosów zacznij od 1-2 łyżek suchej glinki. Włosy dłuższe lub kręcone mogą potrzebować jej więcej.

Wymieszaj suchą glinkę z wodą, aż utworzy się gęsta pasta. Jeśli masz twardą wodę, to zamiast niej użyj soku aloesowego, który ma właściwości nawilżające i sprawia, że mniej minerałów zostanie wchłoniętych przez włosy.

Mając miksturę z glinki, zmocz włosy, a następnie wyciśnij je tak, aby z nich nie kapało. Jeśli myjesz włosy co drugi dzień, to glinkę pozostaw na 4-5 minut, a jeśli myjesz je codziennie, to czas ten powinien wynosić 2-3 minuty. Teraz spłucz włosy kilka razy do momentu, kiedy woda będzie czysta, a cała glinka wypłukana.

Następnie zastosuj płukankę

Większość glinek ma odczyn zasadowy, czyli pH o wartości 8-9. Jest to więcej niż naturalne pH włosów, które wynosi 4-5. Aby zrównoważyć te różnicę w pH, staraj się, aby twoje włosy były zdrowe, a po myciu włosów możesz używać płukanki z octu jabłkowego.

Aby ją zrobić, zmieszaj 1 część octu jabłkowego z 2 częściami wody. Następnie opłucz włosy mieszanką i wmasuj ją od nasady aż po końce. Pozostaw ją na kilka minut, a następnie opłucz włosy wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama