Reklama

Jak mieć proste włosy na dłużej?

Gładkie, proste i błyszczące włosy to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza tych, które na głowię mają burzę loków. Najłatwiejszym sposobem, by temu zaradzić, jest użycie prostownicy. Niestety częste zabiegi wysuszają i niszczą włosy. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem może być stosowanie specjalnych preparatów wygładzających, a nawet odżywczych maseczek domowej roboty. Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszy się też keratynowe prostowanie włosów. Zabieg jest czasochłonny, ale nie szkodzi włosom, a wręcz poprawia ich kondycję. Efekt idealnie gładkich włosów utrzymuje się za to nawet do pół roku. Dowiedz się, jak cieszyć się prostymi włosami na dłużej.

Reklama

Maski i odżywki do prostowania włosów

Jeśli używasz prostownicy, nie zapomnij o ochronie włosów. W drogeriach dostępne są specjalne mgiełki i maski, które chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury, a do tego pozwalają na dłużej cieszyć się efektem gładkich włosów. Zawierają też witaminy i inne substancje, które poprawiają ich kondycję.

Domowa maska wygładzająca włosy

Maskę wygładzającą włosy możesz też zrobić samodzielnie, wykorzystując naturalne składniki. Świetnie sprawdzi się np. mleko kokosowe – pół szklanki wystarczy zmieszać z sokiem z jednej cytryny i wstawić do lodówki. Gdy na powierzchni pojawi się krem, należy go zebrać i wsmarować w lekko wilgotne włosy i zostawić w czepku lub foliowym woreczku na pół godziny. Po tym czasie głowę wystarczy umyć jak zwykle. Podobny efekt zyskamy, stosując maskę z mąki ziemniaczanej (2 szklanki), cytryny (2 łyżeczki soku) i wody (ilość taka, by powstała konsystencja gęstszego płynu).

Keratynowe prostowanie włosów

Ogromną popularnością cieszy się keratynowe prostowanie włosów – efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Koszt zabiegu w salonie kosmetycznym to jednak 300-500 zł w zależności od długości włosów. Na szczęście możemy go wykonać samodzielnie, trzeba jednak mieć świadomość, że może trwać 5-6 godzin. Zabieg polega na wielokrotnym myciu, wcieraniu keratyny (naturalne białko, które jest budulcem włosów) i prostowaniu włosów prostownicą w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu keratyna wnika w głąb włosów, odżywia je, poprawia kondycję i wygładza. W sklepach dostępne są zestawy do keratynowego prostowania włosów w domu - ich koszt to ok. 100 zł.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama