Reklama

Jak jod poprawia kondycję włosów?

Wiele witamin i minerałów dostępnych na rynku jest zalecanych dla osób, które mają problem z wypadającymi włosami. Przyczyną tego może być niedobór niektórych mikroelementów pomijanych w codziennej diecie. Jednak mało osób wie, że jod jest pierwiastkiem niezbędnym do utrzymania prawidłowej kondycji włosów. Stosując różne witaminy i zioła dostępne w aptece bez recepty możemy wspomóc swoje włosy, lecz na krótki okres czasu. Poniżej znajduje się kilka sposobów jak możemy wykorzystać jod, aby wspomóc swoje włosy.

Biały jod

Miejscowe stosowanie białego jodu bezpośrednio na skórę głowy jest sprawdzonym sposobem na wypadanie włosów. Jod jest pierwiastkiem, który głęboko się wchłania i przedostaje się do krwioobiegu, a tym samym uzupełnia niedobór tego pierwiastka w organizmie.

Po umyciu włosów, na czystą i suchą skórę głowy aplikujemy biały jod. Pamiętajmy, aby przed zastosowaniem rozcieńczyć jod w czystej wodzie! Po nałożeniu jodu, delikatnie masujemy skórę głowy, aby poprawić wchłanianie pierwiastka. Przy regularnym stosowaniu, włosy zaczną rosnąć mocne i mniej podatne na uszkodzenia.

Szampon z jodem

Aby pobudzić wzrost włosów możemy zastosować szampon z dodatkiem jodu.

Do przygotowania szamponu potrzebna nam będzie łyżka sproszkowanego boraksu, który rozpuszczamy w litrze ciepłej wody. Mieszaninę dzielimy na dwie równe części i do każdej dodajemy od 2 do 3 kropli białego jodu. Teraz wystarczy tylko umyć włosy i gotowe.

Jedz pokarmy bogate w jod

Jednym z łatwiejszych sposobów na pozbycie się wypadających włosów jest jedzenie pokarmów bogatych w jod. Najlepszym źródłem jodu w pożywieniu są wodorosty, jajka, ciemna fasola, różne gatunki ryb, jogurty oraz nabiał. Regularne spożywanie produktów bogatych w jod, pomoże rozwiązać problem wypadających włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama