Reklama

Jak farbować włosy bez użycia środków chemicznych?

Większość kobiet farbuje włosy, by czuć się piękną i zadbaną. Niestety większość farb do włosów zawiera szkodliwe substancje. Więc jak ochronić włosy przed szkodliwym działaniem środków chemicznych? Oferujemy kilka metod naturalnego farbowania włosów, które nie tylko zmienia kolor włosów, ale bez szkody je wzmocnią i odżywią.

Reklama

Chcesz uzyskać upragniony kolor włosów metodą naturalną? Spośród wymieniony znajdź sposób w sam raz dla ciebie.

Cebula – złocisto brązowe włosy

Szklankę łupin cebuli zalej jednym litrem wody. Zagotuj i pozostaw do zaparzenia przez godzinę. Przepłucz włosy wywarem, następnie zakryj je ręcznikiem lub czepkiem kąpielowym. Po godzinie zmyj wywar z włosów.

Rumianek – włosy jasne

Jeśli chcesz nieco rozjaśnić włosy i nadać im piękny złoty kolor, użyj rumianku. Kwiaty rumianku, 100 g zalej 500 ml wody, zagotuj, a następnie przecedź. W naparz umyj włosy i zostaw na 10 minut. Nie zapomnij spłukać napar roztworem octu jabłkowego.

Orzechy – kasztanowe włosy

Zielona skórka z orzechów doskonale zafarbuje włosy. Obierz 15-20 zielonych orzechów włoskich z łupin. Zalej je gorącą wodą i zostaw do zaparzenia. Napar nakładaj na włosy przy użyciu szczoteczki, pasmo po pasmie. Po 15-20 minutach spłucz napar z włosów, a następnie przemyj je roztworem wody i octu jabłkowego.

Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy odcień włosów, użyj do tego skorupki orzecha włoskiego. Garść pokruszonych skorupek zalej gorącą wodą i zostaw do zaparzenia na 3 dni. Zastosuj napar na włosy i pozostaw do wyschnięcia.

Buraki i marchew – jasnoczerwony kolor

Wyciśnij sok z marchwi lub buraków, w zależności od pożądanego odcienia. Na suche włosy nanieś sok i pozostaw na godzinę. Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy odcień powtórz procedurę. Spłucz sok z włosów wodą.

Cokolwiek wybierzesz, naturalnie farbowane włosy są bardziej miękkie i delikatne, niż po zastosowaniu na nich substancji chemicznych. Aby utrzymać wyraźny efekt, powinno się powtarzać procedurę co tydzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama