Reklama

Jak farbować naturalnie włosy?

Czy wiesz, że kawa nada twoim włosom piękny, czekoladowy kolor, a dzięki herbacie zyskają głębię i niepowtarzalny blask? Do farbowania możesz także użyć ziół. Nagietek, hibiskus i owoce dzikiej róży najlepiej służą włosom rudym, a rozmaryn, pokrzywa i szałwia - brązowym. Kolor blond uzyskamy wykorzystując nagietki, szafran i rumianek, a spryskując włosy sokiem z cytryny, uzyskamy efekt pasemek. Naturalne metody farbowania nie tylko nie zniszczą włosów, ale także odżywią je i dodadzą im witalności. Wypróbuj tę, dopasowaną do odcienia twoich włosów, a będziesz zachwycona.

Reklama

Kawa

Kawa nadaje włosom piękny, czekoladowy kolor, jednocześnie im nie szkodząc. Zaparz filiżankę mocnej kawy, na przykład espresso, i pozostaw do wystudzenia. Następnie zmieszaj dwie łyżki mielonej kawy, dwie filiżanki odżywki do włosów i filiżankę zaparzonej kawy. Farbę aplikuj na włosy i pozostaw na nich przez godzinę. Po tym czasie spłucz włosy octem jabłkowym i umyj jak zwykle. Można też najpierw umyć włosy szamponem, a potem zaaplikować na nie naturalną farbę i pozostawić na nich przez 20 minut. Na koniec spłucz włosy octem jabłkowym. Uzyskanie ciemnego koloru włosów może wymagać kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, jednak jest to wysiłek wart efektu.

Herbata

Herbata działa łagodniej niż kawa, zatem nie musisz się martwić, że zmienisz się z z blondynki w brunetkę. Może jednak nadać twoim włosom pięknej głębi i blasku. Czarnej herbaty można użyć do pofarbowania włosów siwych, a herbaty rumiankowej do włosów blond. Zaparz od 3 do 5 torebek herbaty w 2 filiżankach wody. Mieszankę nałóż bezpośrednio na włosy lub połącz z odżywką. Do farbowania włosów siwych użyj dodatkowo suszonej szałwii, która otworzy pory włosów. Pozostaw herbatę na włosach przez godzinę, a następnie spłucz je wodą.

Zioła

Zioła mogą służyć do farbowania włosów, ale działają najlepiej, gdy współgrają z twoim naturalnym kolorem.

Rude

Nagietek, hibiskus i owoce dzikiej róży to zioła, które najlepiej służą rudym włosom. Zanurz jedno z wymienionych ziół w wodzie i gotuj na wolnym ogniu przez pół godziny. Przecedź mieszankę i wylej ją na włosy. Pozostaw do wysuszenia na słońcu, jeśli to tylko możliwe.

Brązowe

Rozmaryn, pokrzywa i szałwia nadają włosom ciemniejszy odcień. Wystarczy jedno z wybranych ziół pogotować na wolnym ogniu przez 30 minut. Następnie mieszankę należy przecedzić i wylać na włosy.

Blond

Kolor blond uzyskamy dzięki takim ziołom jak nagietek, szafran i rumianek. Dodatek rabarbaru pomoże zmienić kolor siwych włosów, a czarna herbata nada włosom ciemniejsze pasemka. Wystarczy jedno z wybranych ziół pogotować na wolnym ogniu przez 30 minut. Następnie mieszankę należy przecedzić i wylać na włosy.

Sok z buraków i marchwi

Soki te nadadzą włosom ciemniejsze pasemka. Można je stosować razem lub osobno. Nałóż filiżankę soku na włosy, owiń je ręcznikiem i pozostaw na godzinę. Na koniec spłucz octem jabłkowym. Stosuj taki zabieg kilkakrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Henna

Hennę wykorzystuje się do naturalnego farbowania włosów oraz do wykonywania tatuaży. Stosowana oddzielnie farbuje włosy na pomarańczowo lub rudo, natomiast zmieszana z rumiankiem nadaje włosom delikatniejsze odcienie. Wymieszaj filiżankę sproszkowanej henny z 2 filiżankami soku z cytryny, a następnie nałóż tak uzyskaną mieszankę na włosy i pozostaw na 4-6 godzin. Rozczesz dokładnie włosy, a następnie znów je owiń i pozostaw na kolejne 2-3 godziny. Na koniec spłucz ciepłą wodą.

Sok z cytryny

Sok z cytryny można stosować do wykonywania pasemek na włosach. Wystarczy spryskać włosy sokiem i pozostawić do wyschnięcia na kilka godzin, najlepiej na słońcu. Powtarzaj taki zabieg kilkakrotnie, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Łupiny orzechów włoskich

Łupiny orzechów włoskich mogą nadać twoim włosom ciemnobrązowy kolor. Farbują jednak również skórę, dlatego trzeba je stosować z ostrożnością. Zgnieć łupiny orzechów i gotuj je w wodzie przez 30 minut. Wystudź mieszankę, a następnie nałóż na włosy. Pozostaw ją na godzinę i spłucz ciepłą wodą. Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy i bardziej głęboki kolor, gotuj przecedzony płyn do momentu, aż zostanie tylko ¼ jego objętości. Użyj jak poprzednio.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama