Reklama

Jak działa olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy ma wiele zastosowań i cieszy się dużą popularnością, gdyż można go śmiało używać jako preparatu kosmetycznego. Na włosy działa odżywczo i regenerująco, przywracając zniszczonym kosmykom dawny blask. Oprócz tego produkt ten zawiera cenne składniki, które pozytywnie wpływają na wzrost i kondycję pasm. Jego użycie nie jest skomplikowane, a ponadto ma dobry wpływ na skórę głowy. Jak działa olej kokosowy na włosy? Jak go zastosować? Podpowiadamy poniżej.

Do jakich włosów stosować olej kokosowy?

Olej kokosowy stosuje się do gotowania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć go w formie kosmetyku do włosów. Nie jest on jednak przeznaczony do każdego rodzaju pasm, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat. Przede wszystkim z jego drogocennych właściwości powinny skorzystać osoby mające pasma niskoporowate oraz cienkie i zniszczone. 

Łuski tego typu kosmyków są zamknięte i ciężko się układają, ale olej kokosowy ma wysoką zawartość kwasu laurynowego. Chroni on włosy przed utratą potrzebnych dla nich protein: stają się one wygładzone i miękkie. Natomiast posiadacze pasm wyskooporowych mogą otrzymać efekt przeciwny, gdyż fryzura zacznie się puszyć.

Reklama

Jakie właściwości dla włosów ma olej kokosowy?

Olej kokosowy nałożony na włosy działa dla nich odżywczo i regenerująco, ponieważ zawiera dużo cennych witamin i minerałów. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego preparatu, zarówno tłoczony na zimno, jak i rafinowany. Do pasm używa się tego pierwszego, gdyż w swoim składzie ma między innymi kwas foliowy. Pobudza on włosy do szybszego wzrostu, a ponadto przyczynia się do powstania nowych. Warto też wspomnieć o witaminach z grupy B, które są w oleju kokosowym: regulują poziom nawilżenia kosmyków i poprawia ich pigmentację.

Zaleca się stosowanie tego preparatu w przypadku częstego farbowania kosmyków oraz ich suszenia czy prostowania: stają się one wtedy łamliwe i zniszczone. Olej kokosowy nałożony na pasma włosów wygładzi je i przywróci odpowiedni wygląd. Działa także odżywczo na skórę głowy, a pierwsze efekty można już zauważyć po trzech miesiąc.

Jak używać oleju kokosowego do włosów?

Zastosowanie oleju kokosowego na włosy nie jest skomplikowane, ale wymaga wcześniejszego przygotowania:

  1. Zamocz pasma, lekko wytrzyj ręcznikiem i rozczesz po to, aby podczas aplikacji produktu nie plątały się.
  2. Około dwóch lub trzech łyżeczek oleju kokosowego rozprowadź na całej długości kosmyków i owiń je ręcznikiem. Dzięki temu preparat lepiej się wchłonie i będzie lepiej działać.
  3. Po około godzinie spłucz olej z głowy i umyj włosy szamponem, następnie wysusz pasma i gotowe!

Zobacz też:

Jak pozbyć się siwych włosów?

Dlaczego warto smarować włosy ocet jabłkowym?

Ten zabieg robi furorę w uzdrowiskach - kąpiel borowinowa

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama