Reklama

Jak działa mąka ziemniaczana na włosy?

Mąka ziemniaczana ma wiele zastosowań, jak się okazuje – nie tylko w kuchni. To również świetny produkt do pielęgnacji włosów: nabłyszcza i wygładza pasma. Ponadto jest kosmetykiem tanim i ekologicznym, który znajduje się w każdym domu. Możesz z niego zrobić zarówno suchy szampon, jak i maskę. Jak działa mąką ziemniaczana na włosy? Poniżej wyjaśniamy.

Co to jest mąka ziemniaczana?

Mąka ziemniaczana to nic innego jak skrobia ziemniaczana. Uzyskiwana jest z bulw pędowych ziemniaków, a wyglądem przypomina biały proszek. Produkt ten wykorzystywany jest zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce: wygładza oraz nabłyszcza kosmyki. Skrobia ma w swoim składzie witaminę A, która wzmacnia cebulki włosowe i sprawia, że pasma są silniejsze i gęstsze. Innym, równie cennym składnikiem dla włosów, jest witamina B4: odżywia skórę głowy i poprawia kondycję błon skórnych. Mąki ziemniaczanej możesz użyć w formie suchego szamponu lub jako maski.

Reklama

Maska z mąki ziemniaczanej

Maska do włosów na bazie mąki ziemniaczanej dokładnie je wygładzi oraz sprawi, że uzyskasz efekt tzw. glass hair. Skrobia ma działanie ochronne pasm, ponieważ podobnie jak oleje silikonowe, przenika do najgłębszych warstw włosa, regenerując je od środka.

Aby przygotować kosmetyk, wymieszaj dwie łyżki maski, której używasz na co dzień, z jedną łyżką mąki ziemniaczanej. Nakładając produkt na włosy, omijaj okolice skalpu, aby nie obciążyć pasm. Mieszankę pozostaw na kosmykach przez pół godziny, a następnie spłucz dokładnie letnią wodą.

Polecamy: Fryzura na komunię dla mamy. Jak wyglądać elegancko bez wizyty u fryzjera

Suchy szampon na włosy

Druga opcja to wykorzystanie mąki ziemniaczanej jako suchego szamponu. Jeśli nie masz czasu na umycie włosów, to skrobia jest idealna do odświeżenia fryzury. Produkt ten bardzo dobrze absorbuje nadmiar sebum i sprawia, że pasma stają się lekko uniesione.

Wystarczy, że niewielką ilość mąki ziemniaczanej wysypiesz na dłoń, a potem opuszkami palców wmasujesz w skórę głowy. Pamiętaj o tym, aby włosy były suche, w przeciwnym wypadku skrobia może się zlepić. Pozostaw suchy szampon na minutę, a następnie rozczesz pasma. Jeśli zauważysz miejscowo biały nalot, użyj suszarki, aby się go pozbyć. Dopiero później ułóż fryzurę według swoich upodobań. Gotowe!

Efekty stosowania mąki ziemniaczanej na włosy

Mąka ziemniaczana działa na włosy regenerująco i odświeżająco: w zależności do tego, w jakiej formie jej użyjesz. Pasma stają się błyszczące i jedwabiście miękkie, kiedy zastosujesz skrobie jako maskę lub płukankę. Natomiast suchy szampon sprawia, że pasma stają świeższe i uniesione u nasady. Kosmyki są jedwabiście gładkie, co jest wyczuwalne już podczas spłukiwania mąki z włosów. Już po pierwszym użyciu kosmetyku na bazie skrobi ziemniaczanej, zauważalne są efekty w poprawie kondycji kosmyków. Stają się one wygładzone i lśniące, a także łatwiejsze w stylizacji i modelowaniu.

Zobacz też:

Melatonina na włosy: Działanie i zastosowanie

Wypadające włosy? Przyczyną może być twoja dieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama