Reklama

Jak dodać włosom objętości?

Natura obdarowała cię cienkimi włosami, które uparcie odmawiają posłuszeństwa i niemal przez cały dzień są "przyklapnięte”? Głowa do góry! Istnieje kilka niezawodnych sposobów na to, by dodać im objętości i cieszyć się bujną fryzurą przez cały dzień!

Reklama


Optymalna długość


Wielu stylistów uważa, że długość cienkich włosów nie powinna przekraczać linii ramion. Krótkie fryzury dają wrażanie większej objętości.  

Fryzura wielowarstwowaOptycznie objętości dodaje również strzyżenie wielowarstwowe. Zastosowanie tzw. cieniowania to prosty i sprawdzony sposób na mały "push up".


Zabawa kolorem

Objętości włosom można dodać nie tylko za pomocą nożyczek, ale także koloru. Mogą to być zwykłe pasemka lub metoda ombre.

Właściwe mycie włosów

Nawet tak z pozoru prosta czynność jak mycie włosów ma ogromny wpływ na ich wygląd i kondycję. Stosowanie się do kilku porad pomoże osiągnąć wymarzoną objętość:

- Szampon należy nanieść u nasady włosów, a następnie rozprowadzić pianę na całej ich długości. Końcówki włosów są bardziej delikatne, dlatego nie należy mocno ich szorować i trzeć.

- Nie jest wskazane nakładanie odżywek czy masek u nasady włosów, ponieważ zabieg ten dodatkowe je obciąża. Odżywki stosujemy więc wyłącznie na końcówki.

- Włosów nie powinno się myć codziennie. Częste mycie pozbawia je warstwy ochronnej i sprawia, że stają się słabe i tracą swoją objętość.

Włosy podniesione u nasady

Istnieje wiele sposobów na to, by włosy delikatnie unieść u nasady. Można sięgnąć po specjalne kosmetyki lub sprawdzone wałki. Jeśli pod ręką nie mamy żadnego z tych ułatwiających życie akcesoriów, wystarczy mokre włosy upiąć wysoko spinką i pozwolić im wyschnąć w tej pozycji. Włosy będą delikatnie i naturalnie uniesione.

Pianka do włosów? Nie, dziękuję

Nadmierna ilość pianki do układania włosów skleja je ze sobą i sprawia, że są ciężkie i opadają. W kwestii używania pianki istnieje prosta, niepisana zasada: do stylizacji krótkich włosów wystarczy użyć ilość kosmetyku wielkości orzecha włoskiego. Dla średniej długości włosów – wielkości kurzego jaja, a w przypadku długich włosów - piłki tenisowej.

Suchy szampon

Włosy cienkie szybko przetłuszczają się u nasady, a sebum wytwarzane przez skórę głowy obciąża je. Szybkim sposobem na dodanie włosom objętości jest użycie szamponu w sprayu. Nakładamy go tylko przy nasadzie, a włosy błyskawicznie się odbijają i wyglądają świeżo.

Suszenie głową w dół

Podczas suszenia pochyl głowę i kieruj strumień powietrza od nasady po końcówki. Przez cały czas suszenia należy przeczesywać włosy palcami lub dużą, okrągłą szczotką.

Eksperymenty z przedziałkiem

Co jakiś czas warto przesunąć przedziałek na przeciwną stronę głowy, poprowadzić go na ukos lub całkowicie z niego zrezygnować. Włosy przyzwyczajają się do fryzury, przez co tracą sprężystość i objętość. Taki mały bodziec skutecznie je ożywi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama