Reklama

Domowe sposoby na zapuszczanie włosów

Zapuszczenie włosów może stać się bardzo proste, jeśli tylko będziesz przestrzegać kilku zasad. A jeśli jesteś zadowolona z długości swoich włosów to stosowanie poniższych tricków sprawi, że będą one grubsze i mocniejsze.

Reklama

Podcinaj włosy!

Wszyscy wiemy, że włosy rosną od korzenia więc podcinanie ich nie sprawi, że będą rosły szybciej. Jednakże będą one o wiele zdrowsze a co za tym idzie nie łamią się przez co nie tracą na swojej długości. Najlepiej aby podcinanie końcówek odbywało się co 6 lub 8 tygodni. Twoje włosy będą wyglądały o wiele lepiej bez zniszczonych końców.

Zrób sobie ciepły masaż głowy używając do tego olejków!

Najlepiej, aby zabieg ten wykonał twój przyjaciel lub inna osoba, ponieważ taki masaż nie tylko poprawia wygląd twoich włosów ale także jest bardzo relaksujący. Olejek do masażu głowy możesz wykonać sama mieszając olej kokosowy, oliwę z oliwek oraz olej jojoba. Tak wykonaną miksturę podgrzej, aby była lekko ciepła ale nie gorąca i gotowe.

Masuj skórę głowy przez około 20 minut, jednocześnie rozprowadzając olejki na całej długości włosów. Po skończonym masażu pozostaw olejki na głowie przez pół godziny, a dopiero potem umyj głowę. Dobrym zastępstwem takiego zabiegu będzie masowanie głowy podczas jej mycia szamponem z dodatkiem olejków.

Szczotkuj włosy!

Szczotkowanie jest kolejnym dobrym sposobem na stymulację skóry głowy. Czesz swoje włosy kilka razy dziennie. Pamiętaj aby robić to delikatnie i nie szczotkować mokrych włosów. Jeśli chcesz je rozczesać wtedy kiedy są mokre użyj do tego celu grzebienia.

Odżywiaj się zdrowo!

Twoje włosy staną się zdrowsze jeśli będziesz się zdrowo odżywiać. Spożywaj produkty z wysoką zawartością białka takie jak ryby, jajka, orzechy czy kurczak.

Nawadniaj się!

Picie dużych ilości wody jest tak samo ważne jak zdrowe odżywianie. Woda jest dobra dla twojego ciała więc dlaczego nie miałaby być dobra dla twoich włosów? Pozbądź się wszystkich toksyn ze swojego organizmu, a twoje włosy staną się mocniejsze, a przez to mniej podatne na złamania, co z kolei oznacza, że będą dłuższe.

Używaj octu jabłkowego!

Mówiłam już o wielu dobroczynnych właściwościach octu jabłkowego i także w tym przypadku mają one swoje zastosowanie. Zmieszaj 1 część octu jabłkowego z 2 częściami wody i polej taką miksturą swoje włosy zaraz po ich umyciu. Pobudzi to twoje włosy, a co za tym idzie będą one rosły o wiele szybciej.

Nie myj włosów codziennie!

Jeśli twoje włosy, tak jak moje, szybko się przetłuszczają to wiem, że czasami ciężko jest oprzeć się pokusie ich umycia. Jednak postaraj się znaleźć dobry suchy szampon, który pozwoli ci ograniczyć ilość mycia włosów. Najlepiej jeśli ograniczysz się z myciem głowy do 3 razy w tygodniu.

Zniweluj poziom stresu!

Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić jednak stres jest od dawna znaną przyczyną wypadania włosów. Spróbuj swoich ulubionych metod relaksu aby utrzymać go pod kontrolą.

Zapuszczanie włosów wymaga odrobiny wysiłku i cierpliwości, ponieważ włosy nie urosną przez jedną noc. Chciałabym powiedzieć, że jest to możliwe, jednak prawda jest okrutna i nie ma sposobu na przyśpieszenie tego procesu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama