Reklama

Co powoduje łysienie i jak temu zapobiec?

Piękne włosy są twoją wizytówką, dlatego też warto dbać o ich wygląd. Niestety, czasem zdarza się tak, że nasze włosy są osłabione i wypadają, co może sygnalizować, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Teraz w naturalny sposób możemy zapobiec wypadaniu włosów oraz sprawić, aby były mocne. Wystarczy tylko, że do szamponu dodasz odrobinę olejków eterycznych i witamin.

Reklama

Co właściwie powoduje, że włosy wypadają?

- geny

- stres

- depresja

- złe odżywianie

- efekty uboczne leczenia

- problemy z tarczycą

- zaburzona równowaga hormonalna

Istnieje wiele metod leczenia, które są dostępne na rynku jednak są to metody sztuczne i powodujące jakieś efekty uboczne. Większość chemicznych produktów jest droga, a efekty są krótkotrwałe i zabiegi trzeba co jakiś czas powtarzać. Dodatkowo produkty, które umieszczamy na skórze mogą przenikać do mózgu i powodować nieodwracalne zmiany oraz choroby. Dlatego, też coraz więcej kobiet przekonuje się do naturalnych metod, aby właśnie ograniczyć szkodliwe działanie chemikaliów na ludzki organizm.

Olejki eteryczne są coraz bardziej popularne wśród kobiet, które chcą dbać o swój wygląd zewnętrzny, jednak nie kosztem zdrowia i życia. Kobiety przekonują się, że wystarczy tylko dodać kilka kropli olejku eterycznego oraz witaminy E, aby włosy były gęste i mocne. Dodając olejek z rozmarynu i cytryny sprawimy, że włosy będą nie tylko mocne ale i błyszczące, jak po wizycie u fryzjera!

Jak przygotować szampon z dodatkiem witaminy E i olejku?

To bardzo proste! Wystarczy tylko kupić w aptece lub drogerii szampon bez dodatku sztucznych parabenów, który ma neutralne pH i dodać dwie kapsułki z witaminą E oraz około dziesięć kropli olejku z rozmarynu i cytryny. Pamiętaj, aby dokładnie wstrząsnąć butelką z szamponem, żeby składniki dobrze się połączyły i stworzyły jednolitą konsystencję.

Jak stosować szampon z olejkiem i witaminą E?

Mokre włosy najlepiej jest umyć i masować przez około dziesięć minut, aby olejki dobrze się wchłonęły w skórę głowy oraz w głąb włosa. Po masażu należy pozostawić szampon na kolejne dziesięć minut, a następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą. Włosy osuszamy miękkim ręcznikiem i pozostawiamy, aby same wyschły. Po wyschnięciu możemy cieszyć się gładkimi i jedwabistymi w dotyku włosami!

Czy olejki eteryczne różnią się czymś od siebie?

Oczywiście, nie wszystkie olejki eteryczne są tworzone jednakowo. Niektóre oleje są przeznaczone do stosowania miejscowego na przykład podczas masażu. Również klasa oleju jest istotna ponieważ, niektóre mają niższą klasę, a inne są najwyższej jakości. Ponadto nie wszystkie olejki eteryczne są zdrowe. Co prawda producenci olejków twierdzą, że ich produkty są w stu procentach naturalne, to jednak czasami możemy się natknąć na olejki, w których składzie są różne wypełniacze syntetyczne. Należy również pamiętać, że niektóre firmy mogą stosować różne rozpuszczalniki do destylacji olejków więc warto skorzystać z profesjonalnej oferty firm, które oferują produkty najwyższej jakości nadal za przystępną cenę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama