Co dodawać do szamponu, żeby włosy szybciej rosły?
Jesienią i zimą wiele osób narzeka na kondycję swoich włosów, które stają się łamliwe, przesuszone i bardzo trudno dojść z nimi do ładu. Jednocześnie nadal marzą się nam bujne i długie kosmyki, więc jesteśmy w stanie wydawać krocie na profesjonalne kosmetyki i zabiegi fryzjerskie. Warto uświadomić sobie, że z pomocą mogą przyjść niedrogie i powszechnie dostępne specyfiki. Prezentujemy domowe sposoby na porost włosów – wystarczy dodać odrobinę do szamponu, by cieszyć się wymarzoną fryzurą.
Gdy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów i zauważamy, że rosną w bardzo wolnym tempie, przyjrzeć się trzeba nie tylko swojej półce z kosmetykami. Wiele zależy także od naszych nawyków pielęgnacyjnych, w których często pozwalamy sobie na błędy. Regularne używanie lokówki, prostownicy lub suszarki z gorącym powietrzem nie sprzyjają dobrej kondycji włosów. Zwrócić uwagę trzeba również na dietę, w której nie powinno brakować witamin z grupy B, A, C, D, biotyny, cynku oraz żelaza.
By poprawić stan włosów oraz przyspieszyć ich wzrost, warto postawić na naturalne składniki. Nie musimy od razu angażować się w wieloetapową i skomplikowaną pielęgnację. Choć różnego rodzaju odżywki, maski i wcierki spotęgują odżywcze działanie, o regenerację włosów można zadbać już na etapie samego mycia.
Wystarczy dodać do szamponu jeden składnik z naszej listy.
- Wszechstronny aloes
Od bardzo dawna słynie ze swoich pielęgnacyjnych właściwości. Aloes jest w stanie ukoić skórę poparzoną nadmiernym opalaniem, złagodzić dolegliwości po ukąszeniu owadów czy zneutralizować świąd i poprawić wygląd skóry. Kilka łyżek świeżo wyciśniętego soku roślinnego poleca się również wlać do butelki z szamponem. Nie tylko przyspieszy porost włosów, ale pomoże także uporać się z przesuszoną, swędzącą skórą głowy. Dużo łatwiej będzie pozbyć się łupieżu, który niejednej osobie jest w stanie odebrać całą pewność siebie.
- Miód manuka: Nie tylko dla łasuchów
Medycyna ludowa od wieków korzystała z leczniczych właściwości różnych gatunków miodu. Specyfik pochodzący z Nowej Zelandii w Polsce zyskał popularność całkiem niedawno. Cieszy się opinią najzdrowszego miodu na świecie. Bywa stosowany do leczenia chorób skóry, odleżyn, a także zapalenia mieszków włosowych. Przyspieszy również porost włosów, przy okazji nadając fryzurze blask oraz jedwabistą miękkość.
- Olej rycynowy na porost włosów
O ile miód manuka nie należy do najtańszych produktów, o tyle olej rycynowy kupić można w aptece za kilka złotych. Nie powinno zabraknąć go w kosmetyczce osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, ponieważ doskonale radzi sobie z hamowaniem tego zjawiska. Pobudzi porost nowych włosów, więc przy regularnym stosowaniu dość szybko zauważamy drobne kosmetyki znane jako "baby hair". Dodatkowo olej rycynowy wykazuje działanie antybakteryjne i grzybobójcze. Reguluje wydzielanie sebum, więc okaże się naszym sprzymierzeńcem, gdy włosy szybko się przetłuszczają.
Sok z cytryny: Włosy blond go pokochają
Oto kolejny sprawdzony sposób na porost włosów, który nie zrujnuje naszych portfeli. Sok z cytryny to prawdziwy zastrzyk witaminowy, który da nam jednocześnie przyjemne uczucie odświeżenia. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ma on też właściwości rozjaśniające, więc polecany jest zwłaszcza dla włosów w kolorze blond. Stosowanie go na włosy farbowane nie jest zalecane, jeśli zależy nam na utrzymaniu upragnionego odcienia przez długi czas.
Zielona herbata do szamponu: Efekt cię zaskoczy!
Polecana jest jako wartościowe uzupełnienie menu, ale tym razem polecamy skupić się na jej działaniu pielęgnacyjnym. Zielona herbata działa na porost włosów dzięki obecności w składzie witamin C oraz E, a także polifenoli. W ostatnich tygodniach na szczotce lub grzebieniu zostaje znacznie więcej włosów niż zwykle? Wlejmy odrobinę herbaty do szamponu. Można przygotować z niej także regenerującą płukankę i stosować ją na zakończenie mycia włosów. W ten sposób je wzmocnimy i zmiękczymy - będą układać się dużo łatwiej, staną się przyjemniejsze w dotyku. Zwiększy się także ich objętość, co jest szczególnie ważne, gdy doświadczyliśmy znacznych ubytków.
To cię zainteresuje:
Efektowny makijaż w 15 minut: Krok po kroku
Pożegnały się z maszynką na dobre. Depilacja jest już niemodna?
Olej rycynowy: Stosowany i polecany przez nasze babcie