Reklama

Chcesz mieć lśniące włosy? Spróbuj tych kilku produktów!

Kiedy mówimy o błyszczących włosach, zwykle mamy na myśli drogie, specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji zniszczonych włosów. Prawdą jest, że to, co jemy rzeczywiście może wpływać na zdrowie naszych włosów. Jest to najbardziej naturalny sposób, aby zadbać o włosy. Poprzez zmniejszenie spożycia produktów smażonych i żywności śmieciowej, a w zamian zwiększenie konsumpcji zdrowej żywności, która zawiera niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy, możemy mieć zdrowe i lśniące włosy. Oto niektóre pokarmy, które warto dodać do swojej diety.

Reklama

Łosoś

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, mogą pomóc utrzymać zdrowe i lśniące włosy. Omega-3 pomaga utrzymać skórę głowy nawilżoną i zdrową, a tym samym pozwala to na szybszy wzrost lśniących włosów. Tłuste ryby, takie jak łosoś i tuńczyk są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych. Poza tym omega-3 które występuje w łososiu zawiera także białko i witaminy D, z których oba są niezbędne do tego, aby nasze włosy rosły mocne.

Orzechy

Szybkie przekąski takie jak orzechy włoskie lub migdały mogą bez przeszkód uzupełnić dzienną dawkę niezbędnych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu twoje włosy będą rosły lśniące, a ty będziesz zjadać zdrową przekąskę.

Banany

Oprócz łososia i orzechów powinniśmy dać szansę bananom! Są one bogate w witaminę B6, która pomaga regulować pracę hormonów i redukować stres. Oprócz bananów, podobny skład mają ziemniaki i szpinak.

Mięso

Mięso, drób oraz produkty mleczne zawierają wszystkie niezbędne witaminy z grupy B12, które działają świetnie na nasze włosy. Oprócz witamin, chude mięso, jaja i produkty sojowe mogą zawierać również białko dodatkowo działające na włosy.

Soczewica

Soczewica to idealny pomysł dla osób, które chcą dbać o swoje włosy. Te rośliny strączkowe zawierają porcję białka i żelaza, które z kolei nadaje połysk włosom. Owiec jest również dobry dla włosów, ponieważ zawiera on krzemionkę i powoduje, że włosy rosną mocne, gęste i błyszczące.

Awokado

Uważane za najlepsze co możesz dać swoim włosom! Awokado zawiera przeciwutleniacze, potas oraz magnez, a to połączenie w dużym stopniu przyczynia się do prawidłowego wzrostu włosów.

Jagody

Jagody i truskawki zawierają porcję witaminy C, która pomaga w produkcji kolagenu. Element ten prowadzi do umacniania cebulek włosów, które rosną mocne i lśniące.

Dynia

Dynie zawierają porcję witaminy A, która jest niezbędna do produkcji sebum. Sebum działa jak naturalna odżywka oraz pomaga w pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Jogurt naturalny

Zaleca się zjadanie trzech porcji żywności bogatej w probiotyki, takich jak jogurty z żywymi kulturami bakterii oraz kefiry. Można również spróbować jogurtów z dodatkiem owoców, które pysznie smakują i pomogą zadbać o nasze włosy.

Wodorosty

Niezwykła żywność, która sprawi, że nasze włosy będą zdrowe i błyszczące, mowa oczywiście o wodorostach. Są to warzywa morskie, wypełnione po brzegi żelazem, cynkiem i kwasami tłuszczowymi omega 3. Zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały potrzebne do prawidłowej pielęgnacji włosów.

Zielone warzywa

Zielone, liściaste warzywa to świetna propozycja zarówno dla ciała, jak i dla włosów. Zielone warzywa liściaste zawierają wysokiej jakości, łatwo przyswajalne aminokwasy, szeroką gamę minerałów, wraz z witaminami z grupy A, C, E oraz K. Wszystkie te składniki odżywcze sprawią, że nasze włosy będą błyszczące. Najlepszym źródłem witamin i minerałów są: szpinak, boćwina, kapusta włoska oraz rukola.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama