Reklama

9 interesujących i zabawnych faktów o włosach

Oblewasz je wodą, spalasz gorącym powietrzem suszarki, nakładasz na nie tonę produktów, a potem rozpaczasz i rozważasz ich obcięcie? Twoje włosy nie mają lekko. Głównie dlatego, że ich pielęgnacja nie jest tak łatwa i oczywista jak ci się wydaje. Wiedziałaś, że kiedy zmieniasz szampon, twoje włosy potrzebują czasu, aby się przystosować? To dlatego czasami wypada ich nieco więcej. Nie jest to wielki problem i nie musisz się tym martwić, ale, jak widzisz, dobrze wiedzieć o włosach trochę więcej. Oto kilka ciekawych faktów:

Reklama

Są silne

Gdyby zebrać wszystkie twoje włosy, można by utrzymać na nich ciężar 10-12 ton. To jakby powiesić na nich dwa słonie!

Jest ich dużo

Na głowie przeciętnej osoby znajduje się od stu tysięcy do stu pięćdziesięciu tysięcy włosów, więc nie musisz się martwić o tych kilka na twojej szczotce.

Są prawie wszędzie

Włosy nie rosną tylko na twojej głowie, ale właściwie pokrywają większość twojego ciała. Jedyne miejsca, gdzie ich nie znajdziesz to: spodnia część stóp, usta, powieki, wewnętrzna część dłoni i rąk. Przeciętna osoba ma na swoim ciele 5 milionów mieszków włosowych.

Wszystkie włosy są kręcone

Jeśli wydaje ci się, że masz zupełnie proste włosy – mylisz się. Każdy włos jest mniej lub bardziej kręcony, ponieważ nabiera takiego kształtu, gdy rośnie.

Rosną bardzo szybko

Sam fakt, że włosy rosną, dla nikogo nie jest zaskoczeniem, ale czy wiedziałaś, że twoje włosy wydłużają się codziennie o 0,004 cm. Oznacza to, że rosną o około 1,2 cm miesięcznie. W cieplejszych klimatach rosną jeszcze szybciej.

Są długowieczne

Jeżeli sama nie zakończysz ich żywota męcząc je prostownicą, każdy twoich włosów przeżyje około 7 lat.

Są jak kapelusz

Zastanawiałaś się kiedyś, po co nam w ogóle włosy na głowie? Głowa jest jednym z niewielu miejsc naszego ciała, którego nie chroni tkanka tłuszczowa. W jej zastępstwie nasze głowy ogrzewane są przez włosy.

6 dni w roku

Przeciętnie każda kobieta spędza około 3 godziny tygodniowo na pielęgnowaniu i układaniu włosów. W skali roku to pełne 6 dni!

Gubisz 25-150 włosów dziennie? To normalne!

Każdy traci około 100 włosów każdego dnia, więc nie ma powodu do zmartwień, szczególnie, że na miejsce starych wyrastają nowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama