Reklama

8 błędów w pielęgnacji włosów

Wszyscy lubią mieć piękne włosy. Niektórzy nawet sięgają po wymyślne środki, aby tylko uzyskać taki efekt. Odżywki, balsamy, maski, oleje – stosowanie tych i wielu innych kosmetyków ma sprawić, że będziemy się cieszyć lśniącymi, zdrowymi włosami. Jednak nawet jeśli używamy mnóstwa produktów, ale popełniamy pewne podstawowe błędy, możemy nie doczekać się spodziewanych rezultatów. Oto, jakich błędów powinno się unikać.

Codzienne mycie

Skóra głowy produkuje naturalne oleje, dzięki którym włosy są zdrowe i gładkie. Za każdym razem gdy je myjemy, usuwamy je. Nazbyt częste mycie włosów może spowodować ich wysuszenie i sprawić, że będą matowe i bez życia. Rozważ możliwość mycia włosów co drugi dzień lub nawet co kilka dni, w zależności od potrzeb.

Gorący prysznic

Czasem nie ma nic bardziej relaksującego niż gorący prysznic. Jednak wysoka temperatura nie służy naszym włosom. Dlatego do ich mycia lepiej użyć chłodniejszej wody. Dzięki temu unikniemy ich puszenia się.

Częste zmiany szamponu

Może cię kusić, aby próbować nowych szamponów, ale uleganie takiej pokusie może sprawić, że twoje włosy będą wyglądały niezdrowo. Jeśli znalazłaś szampon, który ci służy, lepiej z niego nie rezygnować.

Niestosowanie odżywki

Mycie jest ważną częścią pielęgnacji naszych włosów, ale nakładanie na nie odżywki jest tak samo ważne, więc nie zapominaj o niej! Odżywka sprawia, że nasze włosy są gładkie i łatwiej się rozczesują. Jeśli nie użyjemy odżywki, podczas rozczesywania możemy zniszczyć swoje włosy.

Nieumiejętne mycie włosów

Możesz wierzyć lub nie, ale istnieje technika mycia włosów, dzięki której uzyskujemy lepsze rezultaty. Większość szamponu, którego używasz, wmasuj w skórę głowy, na końcówki włosów używając go oszczędnie. Włosy stają się tłuste u nasady, podczas gdy ich końcówki zwykle są suche.

Pozostawianie kosmetyków na włosach

Każdy czasami musi wziąć bardzo szybki prysznic. Jednak nie zapominaj o spłukaniu z siebie wszystkich kosmetyków (w tym szamponu czy odżywki). Resztki produktów na włosach sprawią, że będą one wyglądały nieświeżo.

Mycie, płukanie, ponowne mycie

Czy czytałaś kiedyś etykietę na swoim szamponie? Jeśli tak, zapewne wiesz, że jest na niej napisane „nanieś szampon, spłucz i powtórz tę czynność”. Jednak mycie włosów pod prysznicem więcej niż raz z pewnością je wysuszy. Jeśli musisz umyć włosy, z pewnością jeden raz wystarczy.

Stosowanie tanich produktów

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na wydawanie setek złotych miesięcznie na markowe produkty do pielęgnacji włosów. Jednak kupowanie najtańszych szamponów i odżywek w sklepie nie zapewni ci pięknych włosów, jakich byś oczekiwała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama