6 sposobów na ujarzmienie puszących się włosów

Puszące się włosy, czy to okazjonalnie, czy też na co dzień, są bardzo denerwujące. Włosy puszą się, kiedy nie są wystarczająco nawilżone, kiedy miały styczność z zanieczyszczeniami takimi jak chlor na basenie czy też wtedy, kiedy panuje duża wilgotność. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były ujarzmione na długi czas, to istnieją naturalne sposoby, które możesz wykorzystać. Oto 6 najlepszych domowych rozwiązań na puszące się włosy.

Maska z awokado

Jednym z najbardziej znanych sposobów na puszące się włosy, to maska z awokado. Aby ją przygotować, musisz zmiażdżyć miąższ dwóch owoców i dodać do niego łyżkę oliwy z oliwek, a następnie tak przygotowaną maskę wmasować we włosy i pozostawić na pół godziny. Po tym czasie możesz umyć włosy. Awokado zawiera dużą ilość naturalnych olejków, które je nawilżą. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a nie będziesz miała problemu z ujarzmieniem włosów.

Maska z banana i jogurtu

Zazwyczaj, jeśli masz puszące się włosy, to twoim problemem są także rozdwojone końcówki, a banany są jednym z najlepszych sposobów na ich usunięcie. Są one bogate w witaminy i minerały, które odżywią twoje włosy oraz poprawią ich elastyczność. Aby przygotować maskę, musisz zmiażdżyć jednego banana i dodać do niego 3 łyżki naturalnego jogurtu i łyżkę soku z cytryny. Tak przygotowaną maskę pozostaw na włosach na pół godziny, a następnie umyj głowę.

Nie przegrzewaj włosów

Możesz pomóc sobie z puszącymi się włosami, jeśli będziesz się z nimi delikatnie obchodzić. Jeśli zbyt często używasz prostownicy czy suszarki, to twoje włosy stają się jeszcze bardziej wysuszone i zniszczone. Staraj się ograniczyć używanie tego typu narzędzi, a kiedy modelujesz nimi włosy, to staraj się, aby ich temperatura była niska.

Terapia gorącym olejem

Czysta oliwa z oliwek może zdziałać cuda na puszących się włosach. Oto jedna z najbardziej skutecznych domowych metod na ich ujarzmienie: podgrzej oliwę z oliwek na patelni, a następnie wmasuj ją w skórę głowy i włosy. Pamiętaj, aby olej nie był zbyt gorący. Podczas wykonywania zabiegu upewnij się, że nałożyłaś go aż po same końce. Pozostaw go na włosach przez pół godziny, a następnie umyj je szamponem i nałóż na nie odżywkę tak, jak zawsze.

Płukanka piwna

Piwo jest kolejnym świetnym sposobem na ujarzmienie włosów. Pomaga ono nawilżyć włosy oraz je odżywić. Wypłucz swoje włosy w piwie, a następnie pozostaw na około 5 minut. Po tym czasie możesz je opłukać zimną wodą. Sprawi to, że będą one łatwiejsze w okiełznaniu oraz będą lśniące i sprężyste.

Nie myj włosów codziennie

Myjąc włosy codziennie, możesz sprawiać, że stają się one napuszone, ponieważ usuwasz z nich naturalne olejki, przez co stają się one suche. Staraj się myć głowę co dwa dni, dając tym samym swoim włosom szansę na samodzielne nawilżenie. Możesz również spróbować zmienić swój szampon na bardziej delikatny, ponieważ zawarte w nim substancje chemiczne także mogą powodować puszenie się włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama