Reklama

5 sposobów walki z wypadaniem włosów

Mocne szczotkowanie, stylizacja włosów, stosowanie niektórych szamponów i odżywek. Choroby i leki, niewłaściwe odżywianie i infekcje skóry głowy są jednymi z najczęstszych przyczyn przerzedzenia się włosów. Istnieje jednak wiele doskonałych naturalnych środków, które przywrócą twoim włosom zdrowy wygląd.

Reklama

Twaróg

Twaróg jest doskonałym lekarstwem na przerzedzenie włosów. Weź pół szklanki twarogu i wymieszaj z jedną łyżką mąki z ciecierzycy. Zastosuj tę gęstą papkę na całej skórze głowy i wmasuj delikatnie opuszkami palców. Trzymaj to na włosach przez pół godziny, a następnie zmyj ciepłą wodą. Twaróg jest pełen leczniczych i odżywczych właściwości, które odżywiają cebulki włosów i wzmacniają włosy na całej długości.

Agrest

Agrest jest pełen składników odżywczych, które wspierają wzrost włosów, odżywiają włosy i pobudzają cebulki. Eliminują kruchość i łamliwość, a także nadają połysku. Zmieszaj dwie lub trzy łyżeczki agrestowego proszku z niewielką ilością oleju kokosowego do powstania pasty. Wcieraj pastę, w skórę głowy. Utrzymaj przez pół godziny, następnie spłucz ciepłą wodą.

Oliwa z oliwek

Potrzebujesz trzech łyżeczek podgrzanej oliwy z oliwek. Wyciśnij sok z cytryny i wymieszać z oliwą z oliwek. Wmasuj w skórę głowy dokładnie i pozostaw na noc. W godzinach porannych, zmyj ciepłą wodą. Oliwa z oliwek dostarcza korzeniom i mieszkom niezbędnych składników odżywczych, które wzmacniają włosy i aktywują wzrost nowych.

Mleko kokosowe

Mleko kokosowe jest idealnym rozwiązaniem dla przerzedzenie się włosów. Jest bogate w niezliczone składniki odżywcze, co sprawi, że włosy staną mocne, miękkie i zdrowe. Zalej wiórki kokosowe niewielką ilością wody. Zblenduj dokładnie, a następnie wyciśnij masę, aby wyodrębnić mleko. Natrzyj włosy i skórę głowy z mlekiem kokosowym. Pozostaw na dwadzieścia minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Używaj tego środka dwa razy w tygodniu. Twoje włosy nie zwiększą swojej objętości, ale stają się miękkie jak jedwab.

Olej z ryb

Weź łyżeczkę oleju z ryby, raz rano i raz wieczorem. Olej ten jest pełen cennych składników odżywczych i jest niezwykle bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które są kluczowe dla zdrowia twoich włosów. Właściwości przeciw utleniające tego olejku zapewnią detoksykację organizmu i zwiększenie liczby komórek, które produkują włosy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama