Reklama

5 sposobów na nadanie włosom objętości

Jak zwiększyć objętość włosów? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Najczęściej problem ten dotyczy kobiet o cienkich włosach. O właśnie im, podpowiemy ci kilka sztuczek, które optycznie zwiększą ilość włosów. Oto one:

Reklama

Farbowanie

Jeśli chcesz wizualnie nadać włosom objętości należy odpowiednio farbować włosy. Włosy należy pokryć kilkoma różnymi kolorami. Minimalna gradacja kolorów stworzy iluzję objętości włosów. Styliści radzą, aby włosy farbować zaczynając od najciemniejszego koloru włosów przy skórze głowy, a najjaśniejszy na końcach.

Odpowiednie kosmetyki

Nie wszystkie kosmetyki na sklepowych półkach są odpowiednie dla cienkich włosów. Aby otrzymać efekt większej objętości włosów, pianka do włosów ci w tym nie pomoże. Układając fryzurę najlepiej użyj lakieru do włosów, a także sprawdź czy na twoich włosach sprawdzi się mus, lekka pianka, która utrzymuje kształt fryzury i puszystość włosów.

Suszenie włosów

Do nadania włosom objętości, należy użyć suszarki. Skieruj strumień powietrza w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Suszenie powinno być delikatne, susz włosy zimnym powietrzem. Po wysuszeniu, ułóż włosy przy użyciu lakieru do włosów. Odpowiednia suszarka z funkcją jonizacji powietrza, która nadaje włosom objętości.

Ścinanie włosów

Wybierając fryzurę zwróć uwagę na fakt, aby stwarzała ona efekt objętości. Najlepsze są fryzury krótkie, które z łatwością się układa i dodają włosom objętości. Jeśli masz włosy długie i nie chcesz ich ścinać, postaw na loki, lekkie i swobodne.

Domowa maseczka na objętość włosów

Zmieszaj ze sobą 2 łyżki oleju z łopianu, 2 żółtka oraz 1 łyżkę mielonej kawy. Całość podgrzej w kąpieli wodnej. Nałóż maseczką na włosy i rozprowadź. Zostaw ją na 30 minut, a następnie spłucz i umyj włosy szamponem. Maseczka ta nada im niesamowitą objętość oraz połysk.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama