Reklama

5 nietypowych sposobów na kręcenie włosów

Posiadanie długich i kręconych włosów jest marzeniem wielu kobiet. A jak pokręcić włosy, gdy nie mamy przy sobie lokówki bądź wałków? Oto kilka prostych i nietypowych sposobów na zakręcenie włosów.

Reklama

Pończochy

Sposób ten będzie doskonały, jeśli chcesz pokręcić tylko dolną część włosów. Zwilż kosmyki włosów i owiń go wokół pończochy. Zroluj pończochę i zwiąż końce razem. Zamiast wody możesz użyć lakier do włosów, loki utrzymają się dłużej.

Karton

Metoda ta jest trudniejsza i bardziej wymagająca. Przede wszystkim potrzebować będziesz rekwizytów. Wybierz odpowiedni karton i wytnij z niego trójkąty. Długość trójkąta powinna wynosić 15 cm, jeden z boków powinien mieć 2,5 cm,trzeci z boków powinien mieć 5cm długości. Wytnij kila takich trójkątów. Spryskaj włosy lakierem i zacznij owijać kosmyki włosów na najdłuższym boku trójkąta. Zawinięte włosy przypnij spinkami do kartonu. Ten dziwny sposób daje ciekawe zygzakowate loki.

Gąbka

Weź gąbkę do mycia naczyń i potnij ją na cienkie długie kawałki. Każdy z kawałków owiń taśmą samoklejącą, która zmniejszy szansę na wplątanie się włosów w gąbkę. Zwilżone kosmyki włosów nawijaj na gąbkę, końce gąbki zwiąż razem. Sposób ten jest wygodny, można go stosować zamiast tradycyjnych wałków, które uciskają skórę głowy.

Papierowy talerzyk

Papierowy talerzyk przetnij na pół. Każdą z połówek talerzyka zwiń w rulon i zabezpiecz taśmą. Zwilżone włosy owiń wokół rulonu zaczynając od dołu, kończąc przy skórze głowy. Tak skręcone włosy zabezpiecz za pomocą spinek.

Papier woskowy

Gdy brak lokówki, papier woskowy wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Potnij papier na dłuższe paski i zroluj je. Sklej papier taśmą. Zwilż włosy i nawijaj je na ruloniki papieru. Końcówki papieru zwiąż razem, gdy dotrzesz do głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama