Reklama

4 proste sposoby, by zachować piękny kolor włosów

Ludzie farbują włosy raz na dwa lub trzy miesiące. Niektórzy farbują je częściej, ponieważ ich kolor blaknie. Farbowanie nie służy włosom, choć nadaje im pożądany kolor. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, których stosowanie sprawi, że ich kolor będzie się dłużej utrzymywał, a my zaoszczędzimy naszym włosom kilku zabiegów farbowania rocznie. Jakie to sposoby? Nic prostszego; oto one.

Reklama

Wcześniej używaj odżywki

Włosy należy odżywiać jeszcze zanim poddamy je farbowaniu. Szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego mogą je wysuszać. Nawilżanie ich co najmniej na tydzień przed planowanym farbowaniem sprawi, że włosy będą zdrowe, a kolor na nich utrzyma się dłużej.

Umyj włosy szamponem na dzień przed farbowaniem

Dobrze jest umyć włosy szamponem na dzień przed planowanym farbowaniem, aby zmyć z nich brud i resztki kosmetyków. Wystarczy jednokrotne umycie włosów przed zabiegiem. Naturalny tłuszcz na głowie i włosach sprawi, że kolor włosów będzie bardziej trwały.

Bądź blisko natury na tyle, na ile to możliwe

Niektóre osoby decydują się na wybór koloru, który znacznie odbiega od ich naturalnego odcienia włosów. Oznacza to, że będzie trzeba częściej wykonywać zabieg farbowania, gdyż odrosty będą szybko widoczne. Pofarbowanie włosów na kolor odbiegający znacznie od ich naturalnej barwy sprawi, że będziesz wyglądać sztucznie, bo nie będzie pasował do twojej karnacji.

Unikaj zbyt długiej ekspozycji na słońce

Łapanie promieni słońca jest korzystne dla nas z wielu powodów, ale może również uszkodzić włosy i sprawić, że ich kolor wyblaknie i staną się matowe. Jeśli lubisz być na słońcu, wybierz farbę, która zawiera filtr przeciwsłoneczny. Możesz też nosić kapelusz lub zakrywać włosy innym nakryciem głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama