Reklama

3 domowe maseczki z miodu na każdy rodzaj włosów

Pielęgnacja włosów suchych lub zniszczonych może być bardzo efektywna. Stawiając na naturalne produkty takie jak miód. Miód pochłania wilgoć, dzięki czemu nawilżenie pozostaje wewnątrz włosów. Zmiękcza oraz wygładza włosy, stymulując je do wzrostu. Poznaj trzy przykłady maseczek na włosy. Oto one:

Reklama

Ciepły olej i oliwa z oliwek na suche i uszkodzone włosy

Nakładanie miodu we włosy jest trudne. Więc w miseczce zmieszaj ½ szklanki miodu z ¼ szklanki oliwy z oliwek. Podgrzej w mikrofalówce na parę sekund lub na gazie tylko do rozpuszczenia się miodu. Nałóż miksturę na skórę głowy i włosy, 10-20 minut przed ich myciem. Nie podgrzej mikstury zbyt mocno, by nie poparzyć skóry.

Maseczka z miodu, oleju kokosowego i jogurtu

Kwas mlekowy w jogurcie oczyszcza skórę, podczas gdy proteiny nawilżają i wzmacniają włosy. Olej kokosowy jest pełny składników odżywczych, pozostawia włosy lśniące i gładkie. Zmieszaj składniki w miseczce, używając mniej oleju kokosowego do krótszych włosów, a więcej do dłuższych. Wetrzyj we włosy aż po końce i skórę głowy. Zostaw na 15 przed umyciem włosów.

Maseczka z miodu i banana

Banan łagodzi podrażnienia skóry i nawilża włosy. Zetrzyj dwa banany, ½ szklanki miodu i ½ szklanki oliwy z oliwek na konsystencję puree. Nakładaj maseczkę od skóry głowy, aż po końcówki włosów. Pozostaw przynajmniej na 10 minut. Nakryj głowę czepkiem. Zmyj dokładnie maseczkę z włosów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama